Storyous získali investici od společnosti SaltPay

Storyous získali investici od společnosti SaltPay

Česká společnost Storyous, která vyvíjí pokladní a manažerské systémy pro restaurace, získala novou strategickou investici od přední evropské fintechové společnosti SaltPay. Cenu transakce firmy neuvedly.

IDC: Celosvětový trh služeb veřejného cloudu v roce 2019 vzrostl o čtvrtinu
Údajné pornovideo Andrey Verešové: Jak poznat, zda jde o únik nebo deepfake?
Podle dražebních portálů schází firmám likvidita
Electro World: Online nákupy vzrostly o více než 200 %

Česká společnost Storyous, která vyvíjí pokladní a manažerské systémy pro restaurace, získala novou strategickou investici od přední evropské fintechové společnosti SaltPay. Cenu transakce firmy neuvedly. Partnerství by mělo Storyous umožnit růst a rozvoj na dalších evropských trzích. ČTK to sdělili výkonný ředitel Storyous Igor Třeslín a Dušan Záborský z investiční skupiny Rockaway Capital, do jejíhož portfolia Storyous patří.

Zábrodský i Třeslín považují transakci za mimořádnou příležitost. „Náš pokladní systém jsme začali vyvíjet před pěti lety, za tu dobu jej vyzkoušeli tisícovky podniků a teď jsme připraveni růst. Synergie, kterou představuje spojení našeho manažerského systému a platebního ekosystému SaltPay, přinese obrovskou přidanou hodnotu pro naše zákazníky a to je hlavním cílem našich aktivit,“ uvedl Třeslín.

Systém Storyous restauratérům nabízí přehled o skladových zásobách, prodejích a příjmech, zároveň přináší napojení na platební a rezervační systémy. Firma letos zavedla také službu k on-line objednání jídla OneMenu.cz. Na podzim ho rozšířila o rozvoz, který zajišťuje česká přepravní společnost Liftago. Cenu za dovážku si určují samy restaurace.

Společnost Storyous vznikla jako start-up v roce 2012. Loni podle Třeslína dosáhla tržeb zhruba 52,4 milionu korun.

Investiční skupinu Rockaway Capital založil Jakub Havrlant. Fond vstupuje do regionálních společností, které mají silnou pozici a už prověřený model, jako je například Invia, Heureka nebo Mall Group. Pod hlavičkou Rockaway Ventures pak podporuje technologické startupy s globálními ambicemi.

Zdroj: ČTK

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0