CryptoSwift získal 12,5 milionu korun na pomoc firmám v plnění kryptoměnových pravidel EU

DomůSoftware

CryptoSwift získal 12,5 milionu korun na pomoc firmám v plnění kryptoměnových pravidel EU

Estonský startup CryptoSwift, který se zaměřuje na zjednodušení implementace nařízení EU Travel Rule pro kryptofirmy, získal investici v celkové hodnotě půl milionu eur (12,5 mil. korun) v rámci pre-seed investičního kola.

Češi chtějí nakupovat kryptoměny, podceňují ale kybernetická rizika
Bitcoin překonal poprvé hranici 80.000 dolarů
Kryptoměny bitcoin a ethereum míří k nejlepšímu měsíci od loňska
Cena bitcoinu přesáhla 68.000 dolarů, blíží se dosavadnímu maximu

Estonský startup CryptoSwift, který se zaměřuje na zjednodušení implementace nařízení EU Travel Rule pro kryptofirmy, získal investici v celkové hodnotě půl milionu eur (12,5 mil. korun) v rámci pre-seed investičního kola.

Financování použije na škálování své platformy před nástupem rozsáhlých regulací v EU. Kolo financování podpořili investoři DEPO Ventures, Tenity nebo Startup Wise Guys. Pro samotné DEPO Ventures se jedná již o třetí investici do infrastruktury, které umožňují budoucnost webu 3.0.

„V DEPO Ventures věříme, že kryptoměny a blockchain technologie budou klíčovou součástí nové technologicky řízené finanční infrastruktury. Aktuální investiční kolo tak pomůže týmu etablovat CryptoSwift jako důvěryhodný základ pro regulované digitální transakce po celém světě,“ uvádí Michal Ciffra, managing partner a spoluzakladatel DEPO Ventures.

S nařízením Markets in Crypto-Assets (MiCA) a aktualizovanými pokyny mezinárodní organizace FATF, které jsou v EU povinné od konce roku 2024, čelí kryptoprůmysl rostoucímu tlaku na dodržování pravidel Travel Rule. Tato pravidla vyžadují, aby při každé kryptoměnové transakci byly sdíleny údaje o identitě zákazníků. Většina firem na trhu se však na tuto změnu zatím nedokázala sama připravit.

„V současnosti nejsou k dispozici žádná konkrétní data o počtu poskytovatelů služeb s kryptoaktivy (CASPs) v Evropské unii, které jsou plně v souladu s pravidly Travel Rule. Na základě dostupných průzkumů trhu a odborných názorů se odhaduje, že alespoň dvě třetiny CASPs ještě nedosáhly úplného souladu,“ uvádí Indrek Ulst, zakladatel CryptoSwift.

CryptoSwift nabízí řešení „plug-and-play“ s minimálními nároky na integraci, které nabízí nejjednodušší řešení na současném trhu. Startup již uzavřel partnerství s firmami AML Watcher, Global Ledger, Scorechain nebo Fraud.com. Mezi jeho prvními klienty jsou Change Invest, Crypto2Cash, Crypto Voucher a další. CryptoSwift byl také se svým řešením přijat do systému Binance, jedné z největších kryptoměnových burz. V současnosti probíhají jednání o způsobu jeho integrace do této platformy.

Nová regulace zvyšuje bezpečnost trhu

Travel Rule je nová regulace, která vstoupila v platnost v prosinci 2024 a má zásadní dopad na kryptoměnové transakce. Nařizuje, že každá transakce musí být doprovázena informacemi o odesílateli a příjemci, což zahrnuje potvrzení o vlastnictví kryptoměnových adres. Do 31. července 2025 měly společnosti možnost využívat infrastruktury nebo služby s technickými omezeními. Po tomto datu však bude regulace v plné platnosti.

Tento požadavek se týká především uživatelů self-hosted peněženek, kteří budou muset prokázat jejich vlastnictví. Cílem je zvýšit bezpečnost a transparentnost v kryptoměnovém prostoru a zabránit praní špinavých peněz nebo financování terorismu. Ačkoli to pro běžné uživatele znamená větší administrativní zátěž, regulace by měla přispět k důvěryhodnosti a lepší regulaci kryptoměn na globálním trhu.

„Regulace nakonec dostihnou kryptoprůmysl a úspěšní budou ti, kteří dokážou zajistit plynulý a bezpečný přechod na nové standardy,“ říká Kevin Chavanne, investiční manažer společnosti Tenity. „CryptoSwift to zvládá skvěle díky silnému týmu, který rozumí nejen technologiím, ale také regulacím. Takovým směrem by se měla ubírat infrastruktura webu 3.0.“

Nově získané financování společnost použije na rozšíření týmu, zajištění širšího dosahu na trhu a urychlení adopce napříč EU.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0