Soud zakázal Apple v USA prodávat dvoje chytré hodinky

DomůHardware

Soud zakázal Apple v USA prodávat dvoje chytré hodinky

Soud ve Washingtonu ve středu americké technologické firmě Apple zakázal ve Spojených státech prodávat dva vlajkové modely chytrých hodinek kvůli sporu o patent, který Apple vede se společností Masimo.

Lenovo má tržby ve výši 14,4 miliardy USD a zisk 273 milionů
TikTok dostal v EU pokutu kvůli zpracovávání osobních údajů dětí
Pale Fire Capital navýšila svůj podíl v JenPráce.cz na 80 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}
Masivní únik dat ze streamingové platformy Twitch

Soud ve Washingtonu ve středu americké technologické firmě Apple zakázal ve Spojených státech prodávat dva vlajkové modely chytrých hodinek kvůli sporu o patent, který Apple vede se společností Masimo.

Napsala to dnes agentura Reuters, podle níž by právnická bitva mohla trvat i rok. Apple se proto rozhodl spornou funkci vypnout, aby vyhověl zákazu a udržel hodinky v prodeji.

Firma Masimo, která se specializuje na zdravotnické technologie, viní Apple, že k sobě přetáhl její zaměstnance, ukradl její technologii pro měření hladiny kyslíku v krvi a zakomponoval ji do svých hodinek.

Kvůli sporu už na konci loňského roku Apple musel krátce pozastavit prodej hodinek Series 9 a Ultra 2, později mu ho americký soud znovu umožnil. Nyní měl zákaz prodeje opět platit, Apple se mu ale vyhne tím, že od dnešního rána bude hodinky prodávat, aniž by aplikace umožňující měření hladiny kyslíku v krvi byla dostupná.

I když Apple nezveřejňuje, kolik chytrých hodinek ročně prodá, odhadují podle agentury AP analytici, že společnosti tento produkt ročně přinese tržby kolem 18 miliard dolarů (410 miliard Kč).

Zdroj: čtk

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0