Američané z ServiceNow kupují UltimateSuite, první exit pro fond Tensor Ventures

DomůByznys

Američané z ServiceNow kupují UltimateSuite, první exit pro fond Tensor Ventures

ServiceNow, společnost zabývající se zlepšováním digitálních pracovních postupů, s tržní kapitalizací téměř 140 miliard USD a tržbami přes 7 miliard USD, si vyhlédla "Task Mining" technologii a tým české společnosti UltimateSuite a rozhodla se koupit 100 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} podíl v této společnosti.

Tensor Ventures investuje 1 mil Eur do německé kvantové Quantagonie
Slovenský start-up Stacktape získal 12 milionů korun od Tensor Ventures
Český fond Tensor Ventures investuje milion dolarů do amerického start-upu QC82
Pointee zabývající se robotikou dostalo investici 1,3 milionu eur od Tensor Ventures

ServiceNow, společnost zabývající se zlepšováním digitálních pracovních postupů, s tržní kapitalizací téměř 140 miliard USD a tržbami přes 7 miliard USD, si vyhlédla „Task Mining“ technologii a tým české společnosti UltimateSuite a rozhodla se koupit 100 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} podíl v této společnosti.

Společnost UltimateSuite dosud vlastnil zakladatel firmy Robert Šamánek pouze se dvěma investory, deep tech fondem Tensor Ventures a investorem Michaelem Rostock – Poplarem. Všechny strany se rozhodly nezveřejňovat finanční podrobnosti transakce. Transakce nyní čeká na finální dokončení.

Task Mining je na trhu jen pár let a znamená sběr a analýzu tvrdých dat, které ukazují, jak jsou vykonávány jednotlivé činnosti napříč firmou. To manažerům ukáže, co dělají zaměstnanci efektivně, kde mají naopak rezervy a jak se s tím vypořádat. Jde tedy o nástroj, který je velmi cenný pro každou střední a velkou firmu.

Česká společnost UltimateSuite, která vznikla před čtyřmi lety, je díky včasnému vstupu do tohoto rychle rostoucího segmentu jedním z mála průkopníků na světě, kteří začali nabízet vyladěný Task Mining v Evropě a USA. Mezi její klienty patří Generali, Komerční banka nebo Dovera. To, že se firma UltimateSuite ubírá správným směrem, potvrdila před dvěma lety investice ve výši téměř 19 milionů korun od deep tech fondu Tensor Ventures a investora Michala Rostock – Poplara.

„Naší technologii jsme hodně věřili, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že to půjde tak rychle,“ vysvětluje zakladatel UltimateSuite Robert Šamánek: „Integrace naší technologie do platformy Now společnosti ServiceNow, která je jednou z největších světových firem v oblasti workflow, dává perfektní smysl a jsem velmi rád, že se firma rozhodla investovat do českých technologií a talentů. Myslím, že to může být velkou inspirací pro mnoho dalších šikovných lidí v České republice.“

Robert Šamánek zůstává součástí společnosti i po prodeji svého vlastnického podílu. „Čeká nás spousta práce se stávajícími i novými kolegy. Naše řešení je třeba integrovat do platformy Now a všichni se těšíme, až si ho naši zákazníci ServiceNow vyzkouší.“

„Bylo nám velkým potěšením, že jsme Roberta a jeho tým mohli na jeho úžasné cestě do světa podpořit. Jde o náš první exit a máme také velkou radost z toho, že tento exit perfektně ztělesňuje to, co je cílem našeho fondu. Tedy vyhledávat a uvádět do praxe technologie, které předbíhají svoji dobu a které mohou mít celosvětový dopad,” říká Martin Drdúl, spoluzakladatel Tensor Ventures.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0