České Radiokomunikace mění majitele. Odkupují je fondy Cordiant

DomůByznys

České Radiokomunikace mění majitele. Odkupují je fondy Cordiant

České Radiokomunikace mění svojí vlastnickou strukturu. Investiční fondy ve správě Macquarie Asset Management ČRA po deseti letech prodávají fondům Cordiant Digital Infrastructure.

Dell prodal svoji cloud divizi Boomi za 4 miliardy dolarů
ÚZSVM: Z prodeje majetku v elektronických aukcích získal stát skoro miliardu
Mall posiluje prodej přes partnery v Česku, vystřelil i ve Slovinku o 1000 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}
Rekordní obchod: Huawei prodá značku Honor za 339 miliard

České Radiokomunikace mění svojí vlastnickou strukturu. Dosavadní vlastník, kterým byly Investiční fondy ve správě Macquarie Asset Management, ČRA po deseti letech prodávají fondům Cordiant Digital Infrastructure.

„Máme radost, že jsme koupili České Radiokomunikace od Macquarie. České Radiokomunikace jsou národním šampiónem s bezkonkurenčním portfoliem aktiv v klíčové evropské zemi. Těšíme se, že můžeme společně s jejich silným manažerským týmem, zaměstnanci a ostatními důležitými partnery pokračovat v budování Českých Radiokomunikací jako vedoucí digitální infrastrukturní platformy obsluhující trhy vysílání, telekomunikací a datových center,“ uvedl Steven Marshall, předseda představenstva Cordian Digital Infrastructure.

Podmínky transakce nebyly zveřejněny. „Jsme nadšeni, že jsme pro společnost dokázali najít nového vlastníka, který dále upevní vedoucí pozici Českých Radiokomunikací na domácím trhu,“ řekl za Macquarie Asset Management Martin Gebauer, který byl v minulosti sám generálním ředitelem Českých Radiokomunikací.

Fondy Macquarie European Infrastructure Fund II (MEIF2), Macquarie European Infrastructure Fund III (MEIF3) a Macquarie Mercer Infrastructure Trust vstoupily do Českých Radiokomunikací v roce 2011. O tom, že je telekomunikační firma na prodej, psaly už před dvěma lety Hospodářské noviny. V létě 2019 přinesl server Mergermarket informaci, že mezi potenciálními zájemci o kupci byla mimo jiné finanční skupina PPF.

České Radiokomunikace provozují síť 660 telekomunikačních vysílačů, z toho 86 využívaných pro šíření televizního a 97 pro šíření rozhlasového signálu, a 3730 kilometrů optických kabelů. Kromě toho nabízejí rovněž cloudové služby a služby datových center.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1