Extrémní rok pro firemní IT a ochranu dat: Kyberútoky vzrostly o 288 %

DomůKyberbezpečnost

Extrémní rok pro firemní IT a ochranu dat: Kyberútoky vzrostly o 288 %

Navzdory sílícím hrozbám z potenciální ztráty dat jsou IT organizace stále nedostatečně připraveny, aby těmto problémům čelily.

HPE v e-waste programu zpracovala vysloužilá IT zařízení o váze 373 letadel Airbus A320
HPE akvizicí získala firmu Athonet a soustředí se na privátní 5G sítě
HPE Frontier: Výzkumníci používají první exascale počítač na světě
HPE rozšiřuje portfolio o servery s Ampere procesorem

Navzdory sílícím hrozbám z potenciální ztráty dat jsou IT organizace stále nedostatečně připraveny, aby těmto problémům čelily.

Z průzkumu společnosti IDC vyplývá, že za poslední tři roky až 50 % organizací postihla nenávratná ztráta dat. Kybernetické útoky v období od února 2020 do dubna 2020, tedy na začátku pandemie, navíc v meziročním srovnání vzrostly o více než 288 %, přičemž největším strašákem společností je ransomware. Jen v letošním roce se podle prognózy odhaduje, že na boj s ransomware bude potřeba 20 miliard dolarů, přičemž průměrně každých 11 sekund se objeví jeden útok. Oblast IT rozhodně potřebuje modernizovat a lépe chránit data.

Řešením je nová generace služeb pro ochranu dat

Společnost HPE na situaci zareagovala a vylepšila proto ve svých službách ransomware ochranu. Stalo se tak na základě akvizice izraelské společnosti Zerto, díky které nyní přináší platforma HPE GreenLake řešení zajišťující nepřetržitou ochranu dat. Platforma pro ukládání dat poskytne nejen vysoké zabezpečení, ale také dodá disaster recovery, tedy nejrobustnější řešení pro obnovu dat pro jakékoliv úložné zařízení, jakoukoliv aplikaci, jakýkoliv cloud a jakékoliv SLA (Storage Service Level Agreement). A to jak v on-premise, tak ve veřejném cloudu.

Technologie Zerto Continuous Data Protection umožňuje firmám napadenými hackery podnikání zotavit během několika minut do stavu před útokem. Prostřednictvím modelu software jako služba, orchestrací dat a automatizací, mohou firmy chránit své virtuální počítače třemi jednoduchými kroky už za méně než 5 minut a bez námahy spravovat zálohy v on-premise či hybridním cloudu. HPE a Zerto dohromady disponují skvělou kombinací technologií, cloudových služeb a spojením dávají podnikům možnost, jak posunout své IT do nové éry, a především zjednodušit správu ukládání dat v cloudu s permanentní ochranou.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0