Jan Bufka bude dohlížet na bezpečnou IT infrastrukturu i boj s ransomwarem v ČMIS.
Bezpečnostní tým technologické společnosti ČMIS posílil nový manažer kybernetické bezpečnosti Jan Bufka.
Ten dříve řídil kybernetickou bezpečnost v mediální skupině MAFRA, pracoval jako systémový inženýr pro oblast bezpečnostních technologií známých světových výrobců nebo spravoval a rozvíjel síťová řešení v Czech Airlines. Celkově se ČMIS rozrostl o 10 nových specialistů.
„DDOS útoky, napadení ransomwarem nebo výpadky globálních společností. S problémy se běžně setkávají i velcí poskytovatelé IT systémů, banky nebo energetické společnosti. Ve ČMIS vidíme, že jejich množství bude i nadále stoupat, a na znepokojující trend chceme reagovat včas. Proto jsme posílili náš tým na kyberbezpečnost v čele s Janem Bufkou, který má zkušenosti s provozem kritické infrastruktury včetně správy a rozvoje síťových řešení v Czech Airlines. Na starosti bude mít špičkový tým, který bude dohlížet na plnění těch nejvyšších bezpečnostních standardů,“ říká Václav Svátek, generální ředitel ČMIS.
„Kybernetická bezpečnost je multioborová disciplína v rámci IT. V Mafře jsem měl mnoho příležitostí, jak zvládnout koordinaci týmů, komunikaci a strategické rozhodování. Ve ČMIS mám ambici vybudovat profesionální a schopný tým specialistů. Největší současnou výzvou je ransomware a jeho dopady na infrastrukturu firmy. Spustili jsme službu Ransomware pohotovost, která obsahuje sadu připravených nástrojů a postupů pro cloudové, on-premise nebo hybridní prostředí. Tým specialistů je kdykoli připraven pomoci firmám s řešením následků útoku ransomwaru. ČMIS je na českém trhu lídr v oblasti privátního cloudu a moderní infrastruktury a moc mě těší, že můžu pomoci jeho pozici ještě posílit,“ uvádí Jan Bufka, manažer kybernetické bezpečnosti ČMIS.
Ing. Jan Bufka působil osm let na pozici specialista kybernetické bezpečnosti v mediální skupině MAFRA, kde se podílel na řízení ICT projektů, integraci IT infrastruktury a systémů nově akvírovaných společností do korporátního bezpečnostního standardu. Předtím působil na pozicích system engineer pro bezpečnostní technologie předních světových výrobců. Souběžně s tím zastával pozici partnera, konzultanta a lektora kybernetické bezpečnosti. V neposlední řadě byl po tři roky zodpovědný za správu a rozvoj síťových řešení v Czech Airlines. Zkušenosti má zejména s rozsáhlými sítěmi LAN (Extreme, Cisco), specializovanými bezpečnostními technologiemi (WAF, IPS, DDoS, ITDR) a cloud computingem. Jeho oblíbeným tématem je problematika soukromí uživatelů na internetu.
Tým posílí administrátoři Windows a experti na procesy a consulting
Největšího posílení doznal ve ČMIS tým zaměřený na Windows, a to hned o tři specialisty. Roli process managera nově zastává Petr Jirouch, který měl během své kariéry příležitost zastávat vedoucí pozice, kde řídil IT oddělení v různých zemích EU a APAC ve společnosti Rhenus Logistics Asia Pacific. O konzultace, poradenství, mentoring a podporu managementu se bude starat František Kovařík coby business development manager. Ten dříve působil jako provozní a personální ředitel ve společnosti JON.CZ nebo vedl čtyři roky HR oddělení v České televizi. Posílí rovněž Linux tým, a to o zkušeného admina Petra Jurkuláka, který přichází ze společnosti Daktela.
„Těší mě, že se nám podařilo posílit naše kompetence prakticky ve všech klíčových oblastech, zejména u technologií Microsoft. Dále jsou to nástroje od společností Fortinet, CISCO, Veeam nebo Zabbix. Největší pozornost nyní směřuje k síťové bezpečnosti, kde máme ambici vybudovat jeden z nejsilnějších týmů v České republice,“ uzavírá Václav Svátek.
Zdroj: ČMIS
KOMENTÁŘE