Kaspersky varuje před bezpečnostními riziky aplikace Clubhouse

DomůKyberbezpečnost

Kaspersky varuje před bezpečnostními riziky aplikace Clubhouse

Antivirová společnost Kaspersky varuje před bezpečnostními riziky aplikace Clubhouse.

Kaspersky: Útok na Electronic Arts je nebezpečný odcizením zdrojového kódu hry FIFA 21
Průzkum: Výzvy firem se zabezpečením IT jsou ochrana dat a její náklady, plus legislativa
Kaspersky: Nemocnice jsou v pandemii svolnější platit výpalné
Hackeři Lazarus neútočí jenom na obranný průmysl, cílí i na dodavatelské řetězce

S rostoucí oblibou nové sociální služby Clubhouse se objevilo několik bezpečnostních problémů, které by uživatelé rozhodně neměli podceňovat.

To, že někdo přeprodává pozvánky do Clubhouse, není zase až tak kritické. Mnohem nebezpečnější je výskyt falešných služeb a aplikací, které se za Clubhouse vydávají. V této souvislosti vám zasíláme vyjádření bezpečnostní společnosti Kaspersky:

„Falešná aplikace dokáže využít nastavení telefonu (nutných pro provoz Clubhouse) a dostane se tak k nahrávání videa a audia, získá přístup do zpráv a kontaktů. To je samo o sobě pro útočníky zajímavé, ale objevují se i úplně nové triky. Pokud se podaří získat dostatečné množství vzorků hlasu, vzniká prostor pro deep fakes, falešné identity vytvořené s pomocí umělé inteligence,“ říká Denis Legezo, analytik společnosti Kaspersky.

Falešná identita umožní útočníkům vydávat se za skutečné osoby, což se už v několika prokázaných případech ukázalo jako velmi profitabilní. Útočník dokáže poskládat díky vzorkům nahrávek a umělé inteligenci takovou slovní zásobu, že může např. telefonovat hlasem cizího člověka a způsobit tak nedozírné škody. K základní ochraně před těmito typy útoků patří zabezpečení telefonu a obezřetnost při stahování nových aplikací.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1