PriceHubble získala investici 864 milionů a vstupuje na český trh

DomůByznys

PriceHubble získala investici 864 milionů a vstupuje na český trh

PriceHubble expanduje. Se svou technologií vstupuje na český trh.

Kyndryl a Cisco nabídnou síťová řešení a edge computing
Nástroj LoveGPT zneužívá umělou inteligenci k podvodům na Tinderu a dalších seznamkách
Kyberzločinci maskují malware: Zneužívají hry nebo titulky k filmům
Kyber hrozby: 18 % firemních počítačů je vystaveno riziku infekce malwarem

Švýcarský PriceHubble, B2B proptech společnost, která se věnuje tvorbě inovativních digitálních řešení, analytice a poradenství v oblasti realit, oznámila vstup na český trh.

Společnost využila svého nedávného úspěchu v druhém investičním kole, díky kterému získala 864 milionů korun, a ke svému dosavadnímu portfoliu devíti zemí působnosti plánuje přidat další evropské státy.

Podobně jako v některých ostatních evropských zemích, i český trh s nemovitostmi prošel v poslední době digitální změnou, která nastala po příchodu velkého počtu proptech nástrojů, jež výrazně přispěly k digitalizaci obchodních procesů. Podrobná analýza tržních dat a oceňování nemovitostí však zůstávají oblastmi, v nichž jsou profesionálové v oboru nedostatečně vybaveni, což vyžaduje spolehlivá a robustní technologická řešení na národní úrovni.

Julien Schillewaert, generální ředitel společnosti PriceHubble ke vstupu na trh říká: „Ve střední a východní Evropě jsme zaznamenali silný potenciál pro náš další růst a jsme hrdí, že právě Česko se zařadilo do zemí naší působnosti. Naše digitální řešení založená na datech umožní profesionálům v oblasti nemovitostí vytvářet pro zákazníky nové a snadnější cesty k analýze a zároveň zvýší transparentnost a zlepší zákaznickou zkušenost.“

PriceHubble na český trh vstupuje současně s úspěšným dokončením své čtvrté akvizice, a to českého proptech startupu Realtify, která proběhla letos v červnu. Realtify poskytuje analytické a výzkumné nástroje pro profesionály v oblasti rezidenčních nemovitostí a jeho zakladatel Vladislav Kochetov převzal s integrací svého týmu do společnosti roli výkonného ředitele PriceHubble Czechia.

Vladislav Kochetov, výkonný ředitel PriceHubble Czechia dodává: „Během posledních tří měsíců jsme prošli kompletní integrací do společnosti PriceHubble a připravili produkt pro český trh. Věříme, že díky našemu komplexnímu řešení pozvedneme analýzu nemovitostí na českém trhu na vyšší úroveň preciznosti a digitální transformace.“

Využitím big dat a strojového učení zajišťuje technologie PriceHubble pro klienta možnost pracovat s vysoce transparentními daty na realitním trhu. Technologie zároveň umožňuje institucím nacenit a analyzovat budovy či portfolia tisíců jednotek během pouhých několika kliknutí. Díky tomu mohou její klienti činit informovaná rozhodnutí při nákupu, správě a prodeji nemovitostí.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0