První robotická servírka pracuje v hotelu Horizont na Pancíři

DomůLidé

První robotická servírka pracuje v hotelu Horizont na Pancíři

První robotická servírka pracuje v hotelu Horizont na Pancíři.

Chytré telefony v Česku ohrožuje trojský kůň, který napadá bankovní aplikace
ESET objevil malware Kobalos – komplexní Linuxovou hrozbu
Digitalizaci firem brání chybějící propojení dat a vhodné datové sklady
Microsoft plánuje koupit komunikační platformu Discord za 10 miliard USD

V šumavském hotelu Horizont obsluhuje hosty robot. Jde o prvního v republice.

Nápoje i jídlo už neroznáší jen servírky a číšníci. V šumavském hotelu Horizont na Pancíři vás obslouží i robotická servírka. Jde o první hotel v České republice, který si tohoto pomocníka pořídil a hned dvakrát. Nechtějí jimi ale nahrazovat své lidi.

„Jako největší česká hotelová síť stavíme naši péči na třech základních pilířích – radost, bezstarostnost a rozmanitost. Jdeme s dobou a sledujeme nové trendy. Naší absolutní prioritou je péče o naše hosty a zaměstnance. V momentě, kdy nějaká technologická novinka ulehčí práci našim lidem tak, aby se mohli více věnovat hostům, je to pro nás velmi zajímavé. S nápadem na robotickou servírku přišel nás šéfkuchař Jan Hruška, který tyto technologické trendy sleduje,“ uvedl představitel hotelu Horizont.

Orea hotely jsou průkopníkem v robotizaci provozu. Už dříve hosty na recepci přivítala novinka v podobě inteligentního robota Pepper. Při vstupu do hotelu hosta pozdraví, správně nasměruje a zodpoví dotazy. Kromě praktických funkcí ale dokáže i pobavit, např. na přání zatančí.

Robot Pepper mluví momentálně anglicky, do konce roku by se měl naučit česky a plánuje se i rozšíření o další jazykové verze. Zodpoví dotazy, jak se zorientovat v hotelu, nabídne praktické informace o lokalitě, službách hotelu, či turistických zajímavostech v okolí. V budoucnu by měl být propojen s hotelovým systémem a pomoci klientovi s check-inem.

Recepční a zaměstnanci hotelu se o svou práci bát nemusí, robot má pomoci s drobnými dotazy, tedy nemá nahradit lidský kontakt zaměstnance hotelu, ale ulevit pracovníkům od náročné administrativy a zatraktivnit pobyt pro hotelové hosty. „Lidé, kteří pracují na Pyramidě, jsou z malého kolegy nadšeni. Robot Pepper je společenský a stále se seznamuje s novými věcmi a učí dalším dovednostem,“ vysvětluje Gorjan Lazarov, ředitel OREA Hotels & Resorts. „Těším se na spolupráci s lidmi v OREA Hotelu Pyramida a také na to, až moji sourozenci začnou pracovat v ostatních OREA hotelech,“ dodává robot Pepper.

Robot Pepper je 1,2 m vysoký a váží 28 kg. Má v sobě zabudované 4 mikrofony, 2 HD kamery, 3D senzor, dále dotykové senzory na hlavě a na rukou a 3 nárazníkové senzory. Dokáže hýbat hlavou, rameny, lokty, zápěstím, pěti prsty a kolenem a samozřejmě se pohybuje v prostoru a jeho maximální rychlost je 3 km/ hod.

 

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0