Tensor Ventures investuje do hráče v čipovém průmyslu Anari AI

DomůByznys

Tensor Ventures investuje do hráče v čipovém průmyslu Anari AI

Americko - srbský start-up Anari AI,  nový hráč v průmyslu s čipy, podpořil investicí v nespecifikované výši český deep tech fond Tensor Ventures Romana Smoly, Martina Drdúla a Petra Ulvra.

Průzkum: 85 % manažerů v IT očekává, že umělá inteligence zvýší produktivitu firemních vývojářů
Práce s daty zamezuje plýtvání v zemědělství
Digitalizaci firem brání chybějící propojení dat a vhodné datové sklady
Plného potenciálu umělé inteligence využívá minimum firem

Americko – srbský start-up Anari AI,  nový hráč v průmyslu s čipy, podpořil investicí v nespecifikované výši český deep tech fond Tensor Ventures Romana Smoly, Martina Drdúla a Petra Ulvra.

Anari AI zásadně mění cestu k čipu, protože její technologie využívá umělé inteligence a cloudu k tomu, aby čipy byly šité každé firmě na míru, využívaly maximálního výkonu a bylo je možné uvést do provozu během několika týdnů, a to za zlomek původních nákladů. Obě strany se dohodly, že výši transakce nebudou zveřejňovat.

Jak to konkrétně vypadá v praxi, přibližuje Jovan Stojanovic, výkonný ředitel a spoluzakladatel Anari AI: „V současné době existují dvě možnosti zvýšení pracovní zátěže pro danou doménu. Zaprvé, investovat značné odborné softwarové znalosti do využití většinou univerzálního hardwaru, aby se dosáhlo přijatelného výkonu, propustnosti a přesnosti čipu. Anebo investovat značné znalosti a dva až tři roky do návrhu a výroby vlastního hardwarového čipu. Díky naší technologii je teď možné navrhnout, ověřit a nasadit vlastní výpočetní cluster během několika týdnů namísto let, a to za zlomek nákladů.“

„O Anari AI je mezi investory velký zájem a není se co divit, protože jejich technologie bude mít zásadní dopad na světový trh s polovodiči a virtuálními čipy, takže máme radost, že je můžeme podpořit,“ říká Martin Drdúl, jeden ze spoluzakladatelů Tensor Ventures, a vysvětluje, proč je technologie z Anari AI přelomová: „V současné době je cesta k čipu velmi dlouhá, drahá a neflexibilní. Anari AI se podařilo vyvinout technologii, která to mění.“

Současného investičního kola se zúčastnil také globální investiční fond Entrada Ventures, Earlybird, Acequia Capital, TS Ventures nebo Sukna Ventures, ale také investoři Young Sohn, partner společnosti Walden Catalyst a bývalý generální ředitel společnosti Samsung, Joe Costello, bývalý generální ředitel společnosti Cadence, a Sasha Ostojic, bývalý viceprezident pro software ve společnosti Nvidia a partner společnosti Playground Global.

Po rekordní říjnové investici Tensor Ventures do blockchainové firmy Tatum nebo po investici do česko – amerického startupu Veracity Protocol, který zajišťuje autentizaci a identifikaci fyzických objektů na bázi jejich mikrostruktury, či po investici do americko britské firmy QC82, která usiluje o první světový kvantový počítač použitelný v běžných podmínkách, jde o další ukázku toho, jak mohou deep tech investice ovlivňovat budoucnost v mnoha rozličných odvětvích.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0