Aplikace ČSOB Smart prošla redesignem software housu eMan

DomůSoftware

Aplikace ČSOB Smart prošla redesignem software housu eMan

Aplikace ČSOB Smart prošla inovací a redesignem českého softwarového domu eMan. Aplikace má po dvou letech na trhu téměř milion a půl uživatelů.

Útočníci využívají ke kyberšpionáži e-mailové schránky od Seznam.cz
Gartner: hyperautomatizace a inteligentní komponovaný byznys tech trendy pro CFO
Heureka Group kupuje analytickou společnost Dataweps
Vláda USA dala na černou listinu i Xiaomi, dalšího čínského výrobce po Huawei

Aplikace ČSOB Smart prošla inovací a redesignem českého softwarového domu eMan. Aplikace má po dvou letech na trhu téměř milion a půl uživatelů.

Neustálý přehled o příjmech a výdajích, správa hypotéky, investice, povinné ručení, cestovní pojištění nebo například kreditní karty na jednom místě. A k tomu virtuální asistentka Kate. Vše v novém kabátě. Není divu, že se během několika měsíců aplikace ČSOB Smart stala uživatelským hitem. Po prvním půlroce užívání se počet jejích uživatelů zvýšil o 61 procent a počet transakcí vzrostl o 46 procent.

Úkolem bylo vytvořit zbrusu novou chytrou aplikaci: “Cílem bylo ji pojmout co nejmoderněji a pro uživatele co nejjednodušeji. Ruku v ruce s tím šlo i vizuální osvěžení a “oblečení” aplikace do čistého a moderního kabátu,” vysvětluje Roman Kouba, CSO společnosti eMan, jaká byla hlavní přání klienta.

Proto se banka rozhodla najmout společnost eMan. „Vzali jsme ČSOB Smart pod svá křídla a pustili se do vylepšování až vznikla zbrusu nová chytrá bankovní aplikace. Oblékli jsme ji do moderního kabátu, vyvinuli novou verzi, přidali řadu užitečných funkcí. A během toho jsme se naučili i něco nového, použili zajímavá řešení a nové přístupy,” uvádí Luboš Hořínek z iOS týmu.

Design sprinty před programováním

Zuřila několikátá vlna koronaviru a členové realizačního týmu se kvůli restrikcím nesměli potkávat osobně. Zkoordinovat práci desítek expertů z dvou odlišných světů by bylo téměř nemožné, pokud by firma eMan neměla k dispozici ty správné technologie pro vývoj aplikací: „Kromě úzké spolupráce s členy týmu banky jsme museli zvolit i inovativní styl vývoje nového produktu. Naše technologie nám umožnily škálovat tým, být velmi flexibilní a stavět aplikaci jako skládačku, po částech,” vysvětluje Hořínek.

Designéři z eManu jsou zodpovědní i za celkový vzhled aplikace. Podle Ondřeje Straky, UI/UX design leadera eManu, mu předcházely čtyři týdny design sprintů, které charakterizovaly probdělé noci a litry silné kávy. „Navrhli jsme kompletně funkční prototyp pokrývající většinu plánovaných funkcionalit. K tomu jsme si museli udělat intenzivní průzkum, abychom dělali opravdu to, co uživatelé potřebují,” říká Ondřej Straka, šéf designu společnosti eMan.

Struktura lega

Struktura lega dává aplikaci ČSOB Smart výraznou konkurenční výhodu. Experti ji mohou průběžně inovovat. Hořínek dodává: „Aplikace je stále kompatibilní s digitálními bankovními a operačními systémy, které jsou aktuálně na trhu. Jedna verze aplikace je navíc použitelná pro všechna mobilní zařízení – Android, iPhone i iPad.”

Vývoj digitálních produktů jde neustále kupředu a jednotlivé verze zastarávají čím dál rychleji. Dle společnosti eMan je potřeba i s tím počítat: „Navrhli jsme aplikaci, která obsahuje nejen současné funkce, ale počítá i s těmi budoucími, které zatím nelze realizovat. Její koncept zároveň umožňuje další funkce dle potřeby snadno přidat,” odkrývá strategii designu Straka.

Výsledek? Mobilní aplikace a účet po ruce

Aplikace stojí na základních funkcích každodenního bankovního provozu, ovšem nadstavbou je několik ne zrovna běžných funkcí, díky nimž je skutečně chytrá, jako jsou spořící obálky či tzv. „drobné”, které umožní uživateli investovat menší částky. ČSOB Smart je nyní mobilní aplikací, která obstojí v moderní konkurenci a klientům zajišťuje pohodlný a rychlý přístup k účtu.

Při plnění odvážných plánů budou vývojářům z ČSOB i nadále pomáhat experti ze společnosti eMan. „Spolupráce s eManem si velice považujeme a jsme rádi, že se náš vztah posunul do roviny partnerství. Neplní pouze naše zadání, ale jejich odborníci sami přicházejí s nápady a vylepšeními, navrhují nové funkce a poskytují cennou oponenturu k našim myšlenkám a úkolům,“ uzavírá Tomáš Stegura, ředitel útvaru digitalizace v ČSOB.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0