Autocont získal zakázku pro evropské úřady za desítky milionů eur

DomůByznys

Autocont získal zakázku pro evropské úřady za desítky milionů eur

Autocont získal zakázku pro evropské úřady za desítky milionů eur.

Michal Merta: Ransomware nepadá na úrodnou půdu, hackeři nyní používají vydírací techniky
HP: 91 % IT týmů je vystaveno tlaku na snížení nároků na zabezpečení
Součástí MS Office 2021 může být firemní komunikátor Teams
Pozor na špionážní malware, jehož cílem jsou izraelské organizace

Jednu z aktuálně největších evropských IT zakázek v oblasti serverových technologií získala společnost Autocont. 

V nejbližších 4 letech se stane dodavatelem technologií i konzultačních služeb pro datová centra více jak padesáti evropských institucí, jakými jsou například Evropský parlament, EUROPOL, FRONTEX, European Medicines Agency, European Central Bank či sekretariát Evropská komise. Objem zakázek se bude pohybovat ve vyšších desítkách milionů eur.

Autocont bude dodávat serverové technologie HPE s procesory Intel a AMD, hyperkonvergovanou infrastrukturu Nutanix, příslušenství, záruční služby, instalaci, údržbu a konzultační služby prakticky do všech zemí EU. Generální direktoriát informatiky Evropské komise (DIGIT) vyhodnotil nabídku Autocontu v rámci dílčího tendru CRO12 jako ekonomicky nejvýhodnější. Autocont tak potom, co získal sérii menších zakázek, dokázal podstatným způsobem využít rámcový kontrakt DI/07754, který jako jedna z pěti evropských IT firem získal před třemi lety. „Je to pro nás obrovský obchodní úspěch, ale hlavně strategicky zásadní posun,“ uvedl Jaromír Babinec, statutární ředitel Autocont B.V. Brusel a vedoucí fúzí a akvizic Aricoma Group.

Podle něj je zakázka prvním významným počinem nově vznikající business unit Autocont International, která je tvořena týmy firmy v Brně a v Bruselu. To, že se Autocont takto výrazně prosadil v Bruselu, přesně zapadá do strategie skupiny Aricoma, která vznikla před třemi lety jako IT pilíř KKCG. Autocont International se nejprve zaměří na právě získané dodávky infrastruktury a souvisejících služeb pro Evropskou komisi a pro další mezinárodní instituce. Dlouhodobě by se dobře odvedené projekty v těchto institucích měly stát odrazovým můstkem pro dobytí trhů v zemích Beneluxu a výhledově i v Německu. Plánuje se, že firma bude poskytovat sales/presales/project management činnosti i pro další členy skupiny Aricoma Group (viz níže) na těchto trzích.

Zdroj: Autocont

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0