Cisco dodá General Motors bezdrátovou technologii pro testování vozů

DomůByznys

Cisco dodá General Motors bezdrátovou technologii pro testování vozů

General Motors jako první automobilka na světě využije ultrarychlou bezdrátovou síť společnosti Cisco pro testování svých vozidel v reálném čase.

Cisco: Za rezervací jedné dovolené je použití až 27 aplikací
Cisco: 60 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} firem nebylo v pandemii připraveno na ochranu soukromí
Weby ignorují nová právní pravidla o cookies
Cisco kupuje kyberbezpečnostní společnost Kenna

General Motors jako první automobilka na světě využije ultrarychlou bezdrátovou síť společnosti Cisco pro testování svých vozidel v reálném čase.

Nasazení technologie Cisco přinese okamžitý přístup inženýrů k datům, umožní průběžně upravovat parametry testů přímo na zkušebním polygonu a ve výsledku dovolí předvýrobní testy podstatně urychlit. A tím i zkrátit čas pro zahájení sériové produkce.

Technologie Cisco Ultra-Reliable Wireless Backhaul bude využita na testovacím polygonu GM Milford Proving Ground v Michiganu a dovolí, aby se do testování zapojilo velké množství techniků, kteří mohou v reálném čase monitorovat několik stovek datových kanálů současně, sledovat provozní parametry vozidla a zároveň průběžně upravovat samotný test a vozidlo přímo na trati.

Získávat tímto způsobem data z testování výkonu vozidla doposud nebylo možné. Bezdrátová technologie LTE totiž neposkytuje spolehlivé připojení při testování ve vysokých rychlostech. Místo toho byla data do nynějška pouze zaznamenávána a následně analyzována na jiném místě. Při zkušebních jízdách však často docházelo k potížím s testovacím zařízením nebo jiným problémům a bez informací v reálném čase byli zkušební technici nuceni testy opakovat. To bylo časově, finančně i personálně náročné.

„Po nasazení technologie Cisco máme stabilní a bezpečné bezdrátové síťové připojení v prostředí, kde se vozidla pohybují i rychlostí přesahující 160 km/h. Tato konektivita umožňuje provádět analýzy v reálném čase a průběžně přenášet informace přímo do našeho podnikového datového centra bez jakéhokoli ukládání do vyrovnávací paměti a bez lidského zásahu,“ uvedl Stephen Jenkins, GM Director Global Labs, Proving Grounds Operations & Materials Engineering.

Technologie Cisco Ultra Reliable Wireless Backhaul spojuje spolehlivost a rychlost optického připojení s flexibilitou bezdrátové komunikace. Nabízí přenosovou rychlost až 500 Mb/s s ultra nízkou latencí (pod 10 ms), širokopásmové bezdrátové připojení s bezproblémovým předáváním mezi přístupovými body a privátní mobilní připojení pro kriticky důležité aplikace. Nasazení Ultra-Reliable Wireless Backhaul je stejně jednoduché jako u Wi-Fi. Uplatnění nachází v provozech jako jsou přístavy, doly, železnice, zábavní parky. A nyní je v provozu v GM Milford Proving Ground, což je nejstarší polygon pro testování automobilů na světě. V obřím areálu o rozloze 1 600 ha je přes 200 kilometrů silnic a cest reprezentujících snad všechny myslitelné povrchy na světě. A na testování vozidel GM tu pracuje 4 800 lidí.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0