Cisco kupuje kyberbezpečnostní společnost Kenna

DomůByznys

Cisco kupuje kyberbezpečnostní společnost Kenna

Cisco získalo akvizicí kyberbezpečnostní společnost Kenna.

Webglobe koupí savana.cz expanduje na českém webhostingovém trhu
Solitea dokončila akvizici české společnosti Prytanis
Polské Allegro dokončilo akvizici Mall Group a WE|DO za 881 milionů eur
Křetínský chce koupit francouzskou technologickou firmu Atos

Cisco získalo akvizicí kyberbezpečnostní společnost Kenna. Je to další ze strategických nákupů firem z poslední doby.

Integrace řešení společnosti Kenna by měla zákazníkům Ciska pomoci upřednostnit zranitelnost, urychlit a automatizovat rozhodování pomocí informací šitých na míru a zrychlit dobu odezvy na kybernetickou připravenost.

Společnost Cisco oznámila, že uzavřela dohodu o akvizici společnost Kenna, jež poskytuje technologie pro správu zranitelností. Jen před několika dny přitom informovala o koupi společnosti Sedona Systems.

Kyberbezpečnostní řešení Kenny by mělo obohatit cloudovou bezpečnostní platformu SecureX. Ta funguje jako otevřený cloudový nativní systém, který zákazníkům umožňuje detekovat a napravovat hrozby napříč produkty Cisco a produkty třetích stran z jediného rozhraní.

Bezpečnostní týmy IT pak podle Ciska mají možnost automatizovat a organizovat správu zabezpečení v podnikovém cloudu, síti, aplikacích i koncových bodech.

Síťový gigant doufá, že díky technologii společnosti Kenna významně rozšíří funkce platformy a umožní vytvářet komplexní přehledy bezpečnostních kontrol a reakcí na hrozby. Akvizice by měla být uzavřena ve čtvrtém kvartálu fiskálního roku 2021 společnosti Cisco.

„Věříme, že je zapotřebí nový přístup, který upřednostňuje zranitelnosti na základě informací o hrozbách a dopadu na podnikání v reálném čase,“ uvedl k akvizici Gee Rittenhouse, seniorní viceprezident a generální ředitel Cisco Security Business Group (SBG).

Zdroj: IDG News Service

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0