J&T Thein SICAV, podfond Digital, zdvojnásobil tržby v kyberbezpečnosti

DomůByznys

J&T Thein SICAV, podfond Digital, zdvojnásobil tržby v kyberbezpečnosti

J&T Thein SICAV, podfond Digital, vydal svou třetí výroční zprávu. V odvětví kyberbezpečnosti zdvojnásobil tržby.

Seznam.cz loni zvedl tržby o 13 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} na 5,6 miliardy
Zisk Alzy v roce 2022 klesl na 654 milionů Kč, o rok dřív to bylo 2,5 miliardy korun
Provozní zisk Samsungu ve druhém čtvrtletí klesl o 96 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}
Hostingová společnost ČMIS zvýšila obrat na 128 milionů korun

J&T Thein SICAV, podfond Digital, specializující se na technologické investice v oblastech ICT a kyberbezpečnosti, spravovaný AMISTA investiční společností, a.s., zveřejnil svou třetí výroční zprávu pokrývající účetní období od 1.1.2023 do 31.12.2023.

Společnost Thein Security zdvojnásobila tržby, zatímco iBusiness Thein prošel úspěšnou transformací. Skupina Thein se plánuje nadále zaměřovat na rozvoj svých technologických kompetencí, s prioritou v oblasti kyberbezpečnosti a investic do rozvoje portfolia.

I přes mnohé výzvy, kterým podfond čelil během minulého roku, dosáhl významných úspěchů. Rok 2023 byl charakterizován restriktivní měnovou politikou ČNB a vysokou inflací, což ovlivnilo výsledky portfolia technologických společností patřících do investiční skupiny Thein Tomáše Budníka.

Navzdory těmto vlivům podfond oslavil několik obchodních úspěchů. Nad očekávání se dařilo především v oblasti kybernetické bezpečnosti. Společnosti Thein Security se podařilo zdvojnásobit tržby a získat několik prestižních zakázek, čímž posílila svou pozici předního hráče na českém trhu.

Transformací z tradičního opravárenského byznysu na model založený na B2B autorizaci Apple a službě DaaS posílila společnost iBusiness Thein své kompetence v oblasti integračních služeb pro enterprise segment. Rovněž pod hlavičkou partnerství s Applem v projektu Mac@Dev přináší českým vývojářům nové cesty, jak zvýšit efektivitu a konkurenční výhodu pomocí počítačů Mac a jejich vhodné integrace do firemních struktur.

Zásadní inovací společnosti Thein Digital v roce 2023 byl rozvoj v oblasti privátních 5G sítí, kdy výzkumný tým ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR pokračuje ve vývoji a testování řízení kvality 5G a lokalizačních služeb. Výroční zpráva pak také zdůrazňuje příchod nového CEO Thein Digital, Vlastimila Chramosty, jehož úkolem je především akcelerace obchodních aktivit společnosti. Firmy jím řízené budou pokračovat v transformaci, především pak v investicích do budování technologických kompetencí a modernizaci produktů a obchodních a marketingových strategií.

Celá skupina Thein také dále pracovala na dalším sbližování a centralizaci procesů v oblasti obchodu, produktu a marketingu, díky čemuž se značka Thein stala synonymem pro komplexní IT řešení. To se týká i implementace umělé inteligence do firemních procesů, která přinesla nová technologická řešení, vyvinutá ve spolupráci s odborníky a partnery v různých oblastech AI. Začlenění umělé inteligence napomáhá skupině Thein neustále zlepšovat interní efektivitu a nabízet klientům inovativní produkty.

Michal Polesný, finanční ředitel skupiny Thein, okomentoval rok 2023 takto: „I přes mnohé výzvy, kterým podfond během minulého roku čelil, dosáhl v řadě oblastí významného pokroku a je dobře nastaven pro budoucí rozvoj. Rok 2024 považujeme za rok plný příležitostí – budeme expandovat do zahraničí a společně s investory pokračovat v investicích do klíčových technologických oblastí. Chceme přinášet inovace, které zajistí rozvoj portfoliových společností a růst hodnoty pro naše investory. V plánu jsou rovněž další akvizice na českém trhu, zvyšování vnitřní efektivity jednotlivých firem i částečné fúze tak, aby vznikaly úspory z rozsahu a hospodaření jednotlivých firem se postupně zlepšovalo, jako se tomu již daří u Thein Security, která mimo jiné v roce 2023 provedla fúzi s odnoží CyberSecurity Guard.“

Výhledově se skupina Thein v rámci své ICT části plánuje zaměřit především na investice do portfoliových společností a rozvoj jednotlivých odnoží (Thein Digital, Thein Security, iBusiness Thein), přičemž prioritou je i v souvislosti s regulací NIS 2 oblast kyberbezpečnosti. Cílem je nadále budovat a rozvíjet kompetence v oblasti obrany firemních dat v kyberprostoru a podpořit tak maximální využití potenciálu unikátního expertního týmu.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0