Kvůli rozšíření funkcí programu Stealthwatch zakoupilo Cisco firmu Observable Networks

DomůZahraničí

Kvůli rozšíření funkcí programu Stealthwatch zakoupilo Cisco firmu Observable Networks

Software Stealthwatch na monitoring datového provozu a odhalování ICT hrozeb vyvíjený společností Cisco se dočká výrazného vylepšení funkcí. Alespoň to napovídá transakce, jejíž hodnotu analytici odhadují až na 50 milionů USD.

Aplikace účtenkovka. ‚Vývojáři jen správně neudělali to, co měli,‘ myslí si odborník na kyberbezpečnost
Experti identifikovali virus, který útočí nemocnice. Lze ho obejít stiskem tří kláves
Asociace pro bezpečné silnice chce využít technologií v plánování bezpečných silnic
Prezidentští kandidáti myslí na kyberbezpečnost
Software Stealthwatch na monitoring datového provozu a odhalování ICT hrozeb vyvíjený společností Cisco se dočká výrazného vylepšení funkcí. Alespoň to napovídá transakce, jejíž hodnotu analytici odhadují až na 50 milionů USD.

Americké Cisco zakoupilo firmu Observable Networks, která se zaměřuje na forenzní bezpečnostní techniky. Pomocí strojového čtení dokáže odhadnout a modelovat chování koncových bodů. Podniky tak mohou předpovědět různé hrozby.

„Software společnosti Cisco Stealthwatch je v podstatě monitoring činnosti uživatelů a jejich zařízení v síti. Analyzuje a vyhodnocuje například druhy a objemy dat, která uživatelé odesílají, umí rozpoznat rozesílání škodlivých emailů a především rozpozná případný útok,“ doplnil Luděk Sefzig z Centra kyberbezpečnosti.

Na tento druh monitoringu a předvídání se v roce 2011 zaměřil zakladatel společnosti Observable Networks Patrick Crowley. Správně odhadl, že s nárůstem cloudových řešení vzrostou nároky na datovou analytiku. Technologie firmy Observable Networks využívá strojové učení. Výstupem jsou dynamické modely chování zařízení a uživatelů připojených do firemních sítí. Bezpečnostní specialisté tak sledují stavy uživatelů a jejich datového provozu a umí tak rozpoznat případné rizikové chování. Systém funguje i v rámci cloudové infrastruktury.

“Cisco mělo zájem koupit společnost jako celek a nechat nás pokračovat v tom, co děláme. Nyní můžeme využít mnohem větší zdroje a zázemí, než dosud,“ okomentoval transakci profesor počítačových věd na Washington University v St. Louis a zakladatel Observable Networks Patrik Crowley.

Zdroj: http://www.govtech.com/biz/Cisco-to-Buy-Observable-Networks-Cybersecurity-Startup.html

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0