Nová aktualizace Google Chrome přináší 40 bezpečnostních oprav

DomůByznysSoftware

Nová aktualizace Google Chrome přináší 40 bezpečnostních oprav

Nová aktualizace populárního prohlížeče Chrome od společnosti Google přináší 40 bezpečnostních oprav a podporu pro dotykový panel na nejnovějších MacBookách Pro od Apple.

USA žalují Google kvůli dominantnímu postavení v oblasti digitální reklamy
Google ve službě My Ad Center nabídne u Androidu více kontroly nad zobrazením reklamy
Google v reakci na nový zákon omezí náhledy zpráv
Pokuta pro Google: Francouzský úřad uložil gigantu pokutu 593 milionů dolarů
Nová aktualizace populárního prohlížeče Chrome od společnosti Google přináší 40 bezpečnostních oprav a podporu pro dotykový panel na nejnovějších MacBookách Pro od Apple.

Společnost Google v úterý 25. 7. 2017 vydala Chrome 60 pro Windows, MacOS a Linux. Kromě podpory pro dotykový panel na nejnovějších Macbookách Pro nabízí také nové platební rozhraní API a opravu 40 bezpečnostních chyb.

Téměř čtvrtina z nich byla označena jako „vysoká“, což je druhá nejzávažnější pozice ve čtyřstupňovém systému Google. Společnost vyplatila už 26 000 dolarů na odměnách pro ty, kteří pomáhají chyby odhalit. Odměny hledačům děr v oblasti bezpečnosti navíc porostou.

Společnost Google přidala do prohlížeče Chrome 60 celou řadu funkcí pouze pro vývojáře a rozhraní API (rozhraní pro programování aplikací), a to především podporu již existujícího rozhraní API pro zveřejnění plateb. To je navrženo tak, aby zjednodušilo online platby, a to odstraněním tradičních formulářů.

Většina nových funkcí a funkčních změn Chrome 60 zůstává „pod kapotou“ a je určena výhradně vývojářům webových stránek a aplikací. Výjimku tvoří právě podpora pro MacBook Pro Touch Bar. Tyto notebooky od Apple nahradily statický řádek funkčních kláves v horní části klávesnice displejem OLED (Organic Light Emitting Diode), jehož obsah se mění v závislosti na aktivní aplikaci. Zpočátku tento ovládací prvek podporoval jen programy od Apple, například mapy. Následovala podpora od několika programů třetích stran, včetně aplikací Adobe Photoshop a Microsoft Office.

Když je Chrome aktivní, na dotykovém panelu má uživatel k dispozici například virtuální tlačítka pro pohyb vpřed a zpět v historii prohlížení, obnovení aktuální webové stránky nebo její záložky. Uživatelé si navíc mohou přizpůsobit nastavení dotykové lišty podle své chuti.

Výhodou je aktualizace prohlížeče Chrome na pozadí počítače. Většině uživatelů tak stačí pouze obnovit prohlížeča získají nejnovější verzi. Chcete-li spustit aktualizaci ručně, vyberte v nabídce Nápověda pod vertikální elipsou vpravo nahoře položku O aplikaci Google Chrome.

Následující aktualizace, Chrome 61, by měla podle Google vyjít v týdnu od 3. do 9. září.

Zdroj: http://www.itworld.com/article/3211427/web-browsers/whats-in-the-latest-chrome-update.html

Foto: businessinsider.com

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0