Mastercard a Coinbase zakládají tržiště pro obchod s tokeny NFT

DomůByznys

Mastercard a Coinbase zakládají tržiště pro obchod s tokeny NFT

Společnost Mastercard začíná spolupracovat s jednou z největších kryptoměnových burz na světě Coinbase. Na nově vznikajícím tržišti s nezaměnitelnými tokeny (NFT) budou zákazníci moci nakupovat jednoduše přímo platebními kartami Mastercard. 

Net.pointers z fondu J&T Thein SICAV Tomáše Budníka kupuje bezpečnostní tým EpicCom
Tensor Ventures investuje do hráče v čipovém průmyslu Anari AI
Online systém Reservatic pro očkování proti Covid-19 od spuštění padá. Lidé zuří
EK zablokovala plán Booking.com převzít konkurenční eTraveli za 1,63 miliardy eur

Společnost Mastercard začíná spolupracovat s jednou z největších kryptoměnových burz na světě Coinbase. Na nově vznikajícím tržišti s nezaměnitelnými tokeny (NFT) budou zákazníci moci nakupovat jednoduše přímo platebními kartami Mastercard. 

Termín, který ještě nedávno znala jen skupinka nadšenců do kryptoměn a souvisejících technologií, se stal běžnou součástí našeho slovníku. Nezaměnitelné tokeny jsou digitální statky, jako například umělecká díla nebo třeba sběratelské karty hráčů NBA, které pomocí technologie blockchainu uchovávají záznam o vlastnictví. Majitel tak má jistotu, že právě on vlastní originál – například digitálního uměleckého díla. Své nezaměnitelné tokeny v poslední době vydaly Pringles, Coca-Cola, NBA, Paris Hilton, Soulja Boy a mnoho dalších.

Ale i když už o NFT slyšela velká spousta lidí, těch, kdo nějaký token vlastní, zas tak mnoho není. Jejich nákup totiž dosud nebyl pro běžného člověka ani jednoduchý ani intuitivní. Kdo si chtěl koupit NFT, například umělecké dílo, si musel nejprve zařídit kryptopeněženku, nakoupit kryptoměnu a teprve pak měl možnost si digitální token koupit. Společnost Mastercard je ale přesvědčená, že by nákup NFT měl být daleko jednodušší. Pak budou nezaměnitelné tokeny dostupné komukoliv. Díky uzavření partnerství s kryptoměnovou burzou Coinbase budou lidé moci na chystaném tržišti nezaměnitelných tokenů provozovaném právě společností Coinbase používat k nákupům přímo své platební karty Mastercard.

Cílem společnosti Mastercard je učinit nezaměnitelné tokeny dostupnějšími. Čím více lidí má k moderním technologiím snadný přístup, tím rychlejší jsou další inovace. Ty pak podporují růst ekonomiky i rozšiřování nabídky pro spotřebitele. Digitální statky v podobě NFT velmi často tvoří hudebníci, umělci či tvůrci počítačových her. Přístup většího množství potenciálních kupců na tento trh tak podpoří další tvůrce a může vyvolat další evoluci digitálního obchodu.

Partnerství s Coinbase je součástí širší podpory kryptoměn ze strany společnosti Mastercard, která poskytuje nové nástroje podpory kryptopeněženek a posilování kyberbezpečnosti.

Ty umožňují chránit nejen data uživatelů, ale také zakoupené tokeny. Vysoká úroveň zabezpečení je nezbytná pro to, aby mohl do světa nezaměnitelných tokenů kdokoliv s důvěrou vstoupit. Předpokládá se, že trh nezaměnitelných tokenů společnosti Coinbase svou činnost zahájí v nejbližší době. Asi nejlepším způsobem, jak podpořit trh s NFT, je umožnit lidem, aby se na něm mohli pohybovat snadno a bezpečně. Pak bude možné očekávat, že potenciál technologie, která pohání NFT, začnou využívat i jiné obory, nejen umění a sběratelství.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0