MasterCard a Samsung vyrobily platební kartu se čtečkou otisků. Není s ní třeba PIN

DomůByznys

MasterCard a Samsung vyrobily platební kartu se čtečkou otisků. Není s ní třeba PIN

Samsung a Mastercard připravují platební kartu se čtečkou otisků prstů, odpadne tak fyzický dotek a zadání PINu.

Přes Qerko protekly platby za 1,5 miliardy, firma získala licenci ČNB
Polovina Čechů ověřuje online platby biometrií. Míříme k neviditelnému ověřování plateb
Češi se vyhýbají poplatku za dobírku, 56 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} jich platí online
Solitea: Češi včas zaplatí pouze polovinu faktur

MasterCard vyrobil druhou generaci biometrických platebních karet s integrovanou čtečkou otisků. Díky ní byste už nemuseli vyťukávat zadání PINu.

Samsung a Mastercard spolupracují na vývoji platební karty, která bude mít integrovanou čtečku otisků prstů a umožní tak biometrickou autorizaci plateb. Samsung o tom informoval v tiskové zprávě s tím, že společnosti podepsaly memorandum o porozumnění.

Biometrická platební karta podle obou společností přinese bezpečnější a rychlejší platby. Autorizace prostřednictvím čtečky přímo na kartě navíc odstraní nutnost fyzicky se dotýkat terminálu při zadávání PINu a zákazník tak nebude muset sahat na terminál, kterých se dotkla řada lidí před ním.

První generaci MasterCard představil již v roce 2017, ale nestihla se nijak významně rozšířit. Nové biometrické karty bude firma vyrábět společně se Samsungem, jehož čipy se budou uvnitř ukrývat. Návrh má být jednodušší (tudíž levnější), avšak bez kompromisů týkajících se bezpečnosti.

S biometrickou kartou se platí tak, že dáte palec na čtečku a přiložíte či zasunete ji do terminálu v obchodě. Úchop je tak vlastně stejný jako s klasickou kartou. Zadávat PIN byste s ní museli jen v kontaktních bankomatech, u nichž se navíc nevyhnete dotykům na další tlačítka či displej.

Nové karty nazvané prostě Samsung Card bude jihokorejská společnost dodávat na domácím trhu ještě letos. Samsung je v zemi zároveň i největší kreditní společností, takže nepotřebuje dalšího prostředníka. V tuto chvíli nevíme, jestli se stejná technologie dostane i do dalších zemí, kde by ji musely adoptovat tradiční finanční instituce.

Zdroj: TZ Samsung

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0