Platební portál Twisto získal investici 440 milionů korun

DomůByznys

Platební portál Twisto získal investici 440 milionů korun

Služba Twisto, která se zabývá poskytováním služeb odložených plateb, získala byť se zpožděním kvůli covid 19 krizi potřebnou investici ve výši 440 milionů korun.

ARBES Technologies spouští fintech aplikaci poskytující úvěry kompletně on-line
U Fintechu Bondster získali lidé na úrocích přes 130 milionů korun
Investoři přes Bondster proinvestovali přes 2 miliardy Kč
Češi si zvykají na finanční technologie, více než 40 procent využívá e-banking nebo online podpis

Služba Twisto, která se zabývá poskytováním služeb odložených plateb, získala byť se zpožděním kvůli covid 19 krizi potřebnou investici ve výši 440 milionů korun.

Investici pocházející ze zahraničních investičních zdrojů hodlá fintech společnost specializující se na odložené platby využít na inovaci odložených plateb. Společnost touto investicí ukončuje investiční kolo B, ve kterém získala celkem v přepočtu 560 milionů korun.

Twisto původně chtělo peníze získat dříve, ale z důvodu problémů kolem covid-19 se opozdila. Touto investicí se základní kapitál Twista navýšil o částku 3,832 milionu na 54,680 milionu korun. Zvyšované částce odpovídá i úpis stejného množství akcií o jmenovité hodnotě jedné koruny.

„Odložená platba je cesta, jak nakupovat chytře a na západních trzích tento přístup funguje velmi dobře. Lidé si nemusí brát finanční půjčky, v případě potřeby si náklady rozdělí do několika měsíců a zároveň vylepší rodinné cash flow,“ vysvětluje výhody produktu spoluzakladatel a CEO Twista Michal Šmída. Nově získané stamiliony chce firma využít k inovaci odložených plateb v regionu střední Evropy tak, aby odpovídaly trendům ve zbytku světa.

Twisto poslední várku peněz získalo v květnu roku 2019, tehdy šlo o 14 milionů eur a celková suma činila 21 milionů eur. Dalších 15 milionů eur přišlo ve formě úvěrů, přičemž tato suma už narostla na 20 milionů eur. Twisto je ve ztrátě, naposledy roční mínus činil 140 milionů korun. Finanční operace byly v zisku.

Stěžejní je pro Twisto hlavně nově uzavřená spolupráce s australskou fintech firmou ZIP, která poskytuje odložené platby v Austrálii, na Novém Zélandu, ve Velké Británii a v USA. Do české fintech firmy vstupuje též investiční fond Elevator Ventures rakouské Raiffeisen Bank. K investici se také připojily fondy, a banky, které už do Twista vložily finance už dříve, jako nizozemsko-britsko-singapurský fond Finch Capital, nizozemský Velocity Capital, ING banka a rakouská pojišťovna UNIQA.

Twisto v uplynulých 7 letech využilo přes 1,6 milionu zákazníků, z nichž 70 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} je z České republiky. Hlavní produkt firmy Twisto účet nyní využívá 170 tisíc lidí. Od roku 2018 firma nabízí odložené platby i v Polsku.

 

Zdroj: TZ

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0