NÚKIB: DDoS útoky v březnu cílily hlavně na úřady

DomůKyberbezpečnost

NÚKIB: DDoS útoky v březnu cílily hlavně na úřady

V březnu byl evidován totožný počet incidentů jako uplynulý měsíc. Jednalo se tak již o pátý měsíc v řadě s podprůměrnými hodnotami evidovaných incidentů.

NÚKIB: Zranitelnost Log4Shell se projeví v českých firmách
NÚKIB upozorňuje na sadu zranitelností unixového mailového řešení Exim
NÚKIB vydal varování kvůli TikToku, označil ho za bezpečnostní hrozbu
NÚKIB varuje před zneužitím routerů Ubiquity Edge OS ruským státem

V pravidelném měsíčním přehledu za březen NÚKIB hlásí celkem 18 evidovaných incidentů, tedy stejně jako v únoru.

V březnu byl evidován totožný počet incidentů jako uplynulý měsíc. Jednalo se tak již o pátý měsíc v řadě s podprůměrnými hodnotami evidovaných incidentů. Stejně jako v únoru byl zaznamenán i jeden významný kybernetický incident. Zbylých 17 incidentů pak spadalo do kategorie méně významných.

I nadále v přehledu dominují incidenty spojené s dostupností. Evidovány byly také incidenty z kategorií Průnik a Informační bezpečnost a oproti únoru i Škodlivý kód.

V kapitole Zaměřeno na hrozbu se tentokrát věnujeme odhalení kompromitace nástroje XZ, který je využíván většinou operačních systémů Unix. Dosud neznámý aktér do něj v rámci komplexní a dlouholeté operace umístil backdoor s cílem získat přístup k vysokému počtu zařízení.

V reakci na incident došlo k vydání řady varování, zejména ze strany firem distribuujících různé varianty systému Linux.

Zdroj: NUKIB

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0