NÚKIB spustil web o přicházející kyberbezpečnostní regulaci NIS2

DomůKyberbezpečnost

NÚKIB spustil web o přicházející kyberbezpečnostní regulaci NIS2

NÚKIB spustil web s informacemi o přicházející kyberbezpečnostní regulaci NIS2.

Kyberhrozby založené na AI postupně narůstají
SentinelOne v Česku investuje miliardu, do nové pobočky hledá 300 developerů
Adware se i v listopadu objevil v pětině všech škodlivých kódů
Výrobci automobilů musí od července 2024 chránit nové vozy před kyber útoky

Česko očekává brzký příchod směrnice NIS2 regulující kybernetickou bezpečnost. Finální znění směrnice by mělo být hotové koncem letošního roku.

Změny zákona a nové povinnosti z toho vyplývající se u nás očekávají v roce 2024.

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost proto spustil web, kde se snaží shrnout všechny potřebné informace.

“Vybrali jsme 10 nejzajímavějších a nejdůležitějších témat spojených s budoucí úpravou kybernetické bezpečnosti, které vám chceme formou článků představit. Zveřejněné informace budeme průběžně doplňovat a s postupem času budeme také přidávat informace o navrhovaných změnách zákona o kybernetické bezpečnosti,” shrnuje NÚKIB.

Směrnice NIS2 přináší mnoho změn v oblasti zajišťování kybernetické bezpečnosti a týká se nejen organizací, které jsou již dnes ze zákona o kybernetické bezpečnosti povinny své systémy zabezpečovat, ale i velkého množství organizací, které budou do regulace spadat nově a do dnešního dne žádné povinnosti plnit nemusely.

V kontextu řady změn i zájmu odborné veřejnosti o toto téma NÚKIB spouští tyto webové stránky, jejichž cílem je podat přehledné a ucelené základní informace o tom, co nová směrnice NIS2 přináší, popsat největší změny stávajících požadavků a způsob, jak budou evropské požadavky promítnuty do národní legislativy.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1