NÚKIB spustil web o přicházející kyberbezpečnostní regulaci NIS2

DomůKyberbezpečnost

NÚKIB spustil web o přicházející kyberbezpečnostní regulaci NIS2

NÚKIB spustil web s informacemi o přicházející kyberbezpečnostní regulaci NIS2.

Malware ViperSoftX ukradl kryptoměny za více než 2,5 milionu Kč
Kyberzločinci používají ke špionážím dokumenty s válečnou tématikou
Podvodníci na Instagramu napodobují módní e-shop Shein
Firmy: Za únikem know-how stojí hackeři, lidské chyby i odposlechy

Česko očekává brzký příchod směrnice NIS2 regulující kybernetickou bezpečnost. Finální znění směrnice by mělo být hotové koncem letošního roku.

Změny zákona a nové povinnosti z toho vyplývající se u nás očekávají v roce 2024.

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost proto spustil web, kde se snaží shrnout všechny potřebné informace.

“Vybrali jsme 10 nejzajímavějších a nejdůležitějších témat spojených s budoucí úpravou kybernetické bezpečnosti, které vám chceme formou článků představit. Zveřejněné informace budeme průběžně doplňovat a s postupem času budeme také přidávat informace o navrhovaných změnách zákona o kybernetické bezpečnosti,” shrnuje NÚKIB.

Směrnice NIS2 přináší mnoho změn v oblasti zajišťování kybernetické bezpečnosti a týká se nejen organizací, které jsou již dnes ze zákona o kybernetické bezpečnosti povinny své systémy zabezpečovat, ale i velkého množství organizací, které budou do regulace spadat nově a do dnešního dne žádné povinnosti plnit nemusely.

V kontextu řady změn i zájmu odborné veřejnosti o toto téma NÚKIB spouští tyto webové stránky, jejichž cílem je podat přehledné a ucelené základní informace o tom, co nová směrnice NIS2 přináší, popsat největší změny stávajících požadavků a způsob, jak budou evropské požadavky promítnuty do národní legislativy.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1