Pale Fire Capital dosáhl obratu 1,575 miliardy korun

DomůByznys

Pale Fire Capital dosáhl obratu 1,575 miliardy korun

Investiční společnost Pale Fire Capital (PFC) si v roce 2021 stanovila ambiciózní cíl a výrazně posílila. Konsolidovaný obrat dosáhl 1,575 miliardy korun. Objem aktiv narostl na 3,762 miliardy.

Facebook přidává funkci obchodů Shops do skupin
Obrat Aukra za 2021 činí 175 milionů korun, proběhly transakce za 3,3 miliardy
Na Black Friday nabízí slevy skoro 60 % obchodů. Jejich výše je ale pochybná
Amazon i přes růst tržeb o 15 % ve třetím čtvrtletí oznámil pokles zisku

Investiční společnost Pale Fire Capital (PFC) si v roce 2021 stanovila ambiciózní cíl a výrazně posílila. Konsolidovaný obrat dosáhl 1,575 miliardy korun. Objem aktiv narostl na 3,762 miliardy.

Tým se rozšířil o seniorní posily. PFC rozšířilo své portfolio o významné investice a úspěšně upsala dluhopisy za 750 milionů korun k novým investicím.

S nově stanoveným cílem spravovat do roku 2025 majetek v hodnotě alespoň 20 mld. Kč byl rok 2021 pro PFC důležitý. Z primárně venture kapitálové společnosti se přeorientovala do technologické private equity se záměrem investovat do rychle rostoucích technologických firem, kterým dodá druhý dech, odvahu, zkušenosti a schopnosti vyrůst do miliardových hodnot. Navýšila svůj podíl v Aukru, investovala do pěti nových společností v Česku i v zahraničí včetně vstupu do společnosti Groupon skrze akciové trhy (která byla předobrazem Slevomatu v USA).

Filosofií PFC je skloubení strategické analýzy a perfektní exekuce, díky čemuž se jí daří vyhledávat strategicky dobře pozicované projekty a pomoci jim udržitelně růst a dosáhnout svého potenciálu. Neustále proto hledá nové profesionály do týmu, kteří získají příležitost budovat globální firmy a rychle s nimi růst. Mezi klíčové investice loňska patří dvojka mezi srovnávači pojištění Mubi z Polska a světová dvojka v indoor cyklistickém tréninku Rouvy, které mají ambice posílit své pozice na svých největších trzích a akcelerovat svou zahraniční expanzi.

V roce 2021 se nám podařilo výrazně nastartovat změny potřebné k dosažení našeho dlouhodobého cíle a rozšířili jsme portfolio o kvalitní mezinárodně působící firmy s velkým potenciálem. Spolu s tím jsme posílili tým o klíčové členy, kteří mají zdravou ambici a chuť stavět spolu s námi úspěšné firmy na zdravých základech. Jsme vděční i za důvěru z trhu spojenou s úpisem navýšené emise dluhopisů v hodnotě 750 mil. Kč,” říká Dušan Šenkypl, partner PFC.

Loni podstatně narostl objem aktiv z 1,436 miliardy na 3,762 miliardy korun. PFC v roce 2021 investovalo vyšší stovky milionů korun jak do posílení podílů ve stávajících firmách, tak vstupu do nových firem. Největší podíl na loňském konsolidovaném obratu 1,575 miliardy, který vyrostl z 964,3 milionů korun, měly společnosti FAVI, Aukro, TeamIT, Munipolis a Semantic Visions.

Díky investování na západních akciových trzích budujeme vedle private equity druhou silnou kompetenci naší skupiny, která zároveň pomáhá s vyhledáváním zajímavých příležitostí pro private equity část. V roce 2021 jsme odstartovali náš vstup do společnosti Groupon, kde vnímáme růstovou příležitost v rámci obnovy po covidu, zejména pokud dojde i k oslabení hospodářského růstu či recesi, při které budou spotřebitelé výrazně cenově senzitivnější,” doplňuje Jan Barta, partner PFC.

Na základě dosavadních úspěchů plánuje PFC i v roce 2022 pokračovat v posilování týmu i vyhledávání nových investic do firem s globální ambicí doma i v zahraničí.

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 2