Operátor O2 začal nabízet fixní 5G připojení na doma

DomůTELCO

Operátor O2 začal nabízet fixní 5G připojení na doma

O2 začíná nabízet doplňkovou možnost připojení v místech, kde není k dispozici broadband přes optiku nebo DSL. Jde o fixní připojení přes 5G síť operátora s modemem O2 5G Box. Za nabídku zákazníci zaplatí 399 Kč měsíčně.

Každý druhý smartphone bude do konce roku 2022 podporovat 5G sítě
Rychlý internet přes 5G začali v Česku nabízet první virtuální operátoři
Počet případů rušení televize mobilním signálem loni stoupl sedmkrát
Vodafone rozšířil 5G síť do 130 dalších českých měst a obcí

O2 začíná nabízet doplňkovou možnost připojení v místech, kde není k dispozici broadband přes optiku nebo DSL. Jde o fixní připojení přes 5G síť operátora s modemem O2 5G Box. Za nabídku zákazníci zaplatí 399 Kč měsíčně.

Připojení ovšem nebude zdaleka využívat plné možnosti 5G sítí. Rychlost downloadu je zastropovaná na 50 Mbit/s, upload pak má maximum 5 Mbit/s (O2 slibuje neoficiální rychlost uploadu 10 Mbit/s, jde ale o nevymahatelný příslib). Operátor tak bude konkurovat především poskytovatelům Wi-Fi v místech, kde není jiná možnost připojení.

  • 5G Internet na doma přináší stabilní připojení do půl milionu domácností, jeho dostupnost bude O2 zvyšovat
  • Jednoduchá instalace – O2 5G Box stačí jen připojit do zásuvky a být v dosahu 5G nebo 4G sítě
  • Výkonné a bezpečné zařízení s Wi-Fi 6
  • V prodeji od 3. ledna 2022

Chování zákazníků na internetu se v uplynulých letech dramaticky změnilo. „Lidé pracují a učí se z domova, sledují videa na streamovacích službách a hrají online hry. Už jim zdaleka nestačí internetové připojení jako před pár lety,“ vysvětluje Martin Čejka, ředitel fixních služeb v O2 s tím, že s novými trendy přichází i zvyšující se nároky na stabilní a rychlé připojení. „V mnoha oblastech přitom bohužel není kvalitní přístup k internetu dostupný. Třeba malí lokální poskytovatelé bezdrátového internetu často využívají zastaralé technologie, jejich připojení nezvládá nápor ve špičkách a dochází k jeho zhoršení při nepříznivém počasí,“ dodává Čejka Podle aktuálního měření DSL.cz přitom průměrné rychlosti u drobných poskytovatelů bezdrátového internetu nepřesahují 27 Mb/s.

.

Na zvyšující se potřeby domácností naopak O2 reaguje posilováním své fixní i mobilní sítě. “ Díky investicím do optiky,bondingui rozsáhlé obměně a modernizaci radiové sítě můžeme našim zákazníkům nabízet stabilní a rychlý internet na více adresách,“ dodává Čejka. Od ledna navíc O2 uvádí na český trh první 5G modemO2 5G Box. Nabízet ho plánuje v lokalitách s dostupnými sítěmi 5G nebo 4G, kde doposud chybělo pokrytí dostatečně rychlým internetem.

O2 5G Box – připojen hned

Svým majitelům nabídne O2 5G Boxatraktivní design a výkonnou Wi-Fi 6, díky které se k novému modemu může připojit až 30 zařízení. „Zprovoznění O2 5G Boxu je přitom velice snadné a zvládne ho opravdu každý. Stačí vyndat modem z krabice, zapojit do zásuvky a můžete hned začít surfovat,“ říká Markéta Popelková, produktová manažerka z O2. Návštěva technika a vrtání přitom nejsou vůbec zapotřebí.

Prodej nového modemu zahájí operátor v lednu. Zákazníci O2 si jej mohou pořídit k Internetu na doma na splátky bez navýšení, a to za 99 korun měsíčně po dobu 60 měsíců. Samozřejmostí je i prodloužená záruka 5 let.

Stabilní a rychlý internet i tam, kde to dříve nebylo možné

Nové zařízení přinese do českých domácností stabilní a rychlý internet vzduchem s rychlostí 50Mb/s. To je rychlost, která také odpovídá nejoblíbenějšímu tarifu mezi zákazníky O2 a bez problémů uspokojí potřeby běžné domácnosti. „S pokračujícím pokrýváním Česka sítěmi 5G a modernizací a zvyšováním kapacity naší mobilní sítě plánujeme do budoucna také rychlosti navýšit,“ říká Čejka.

Připojení s rychlostí 50 Mb/s vyjde zákazníka na 399 korun měsíčně a pořídit si jej může 500 tisíc domácností, na jejichž adresách není momentálně dostupný rychlejší internet. Do konce roku pak plánuje O2 dostupnost díky pokračující výstavbě 5G navýšit na 900 tisíc domácností. Zájemci o rychlejší internet si mohou rychlost na své adrese snadno ověřit na webu www.zrychlujeme.cz.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0