OPPO je čtyřkou na světovém trhu se smartphony, v Číně je první

DomůTELCO

OPPO je čtyřkou na světovém trhu se smartphony, v Číně je první

Podle údajů společnosti Canalys měla značka OPPO v prvním pololetí roku 2023 s 51,9 milionu dodaných smartphonů 10% podíl na celosvětovém trhu s chytrými telefony.

Analýza: průměrné výkupné u kyberútoků je téměř šest milionů korun
Vodafone zlevnil v rámci nové kampaně gigabitové připojení na polovinu
Google vyhrál soudní spor nad Oracle o využití kódu na Android
Nové vysílačky Vokkero Guardian pro bezpečnostní složky

Podle údajů společnosti Canalys měla značka OPPO v prvním pololetí roku 2023 s 51,9 milionu dodaných smartphonů 10% podíl na celosvětovém trhu s chytrými telefony.

S 18% podílem na trhu se také stala nejprodávanější značkou v Číně za první letošní pololetí.

Výkon společnosti OPPO byl významně podpořen úspěchem skládacích chytrých telefonů, které si v letošním roce získaly velkou popularitu a nadále vykazují značný růstový potenciál. Společnost Counterpoint Research odhaduje, že celosvětové prodeje skládacích smartphonů porostou v letech 2019 až 2025 složenou roční mírou růstu ve výši 114 % a v letech 2022 až 2025 se čtyřnásobně zvýší na 55 milionů kusů.

Čínští výrobci, včetně OPPO, se rychle chopili trhu se skládacími telefony a přispěli k tomu, že se Čína v roce 2022 stala globálním lídrem s 26% tržním podílem.

Nové údaje společnosti Canalys také ukazují, že OPPO mělo v prvním čtvrtletí roku 2023 dominantní 31% podíl na čínském trhu se skládacími telefony, což z něj činí lídra v tomto rostoucím segmentu. Podle společnosti Counterpoint překonalo OPPO Find N2 Flip všechny ostatní skládací smartphony a od ledna do května roku 2023 tvořil tento model 15 % prodejů skládacích chytrých telefonů v Číně.

Find N2 Flip je první vertikálně vyklápěcí telefon s větším venkovním displejem, který byl navržený pro praktické účely a potěšení z každodenního používání. Vyznačuje se méně viditelným záhybem, výkonnou baterií a intuitivním designem uživatelského rozhraní, spolu s dalšími inovacemi ve svém oboru.

Díky nim a obchodnímu úspěchu modelu Find N2 Flip OPPO v letošním roce překonalo růst globálního trhu se skládacími telefony, kde se její tržní podíl podle společnosti Canalys zvýšil z 5 % v 1. čtvrtletí roku 2022 na 13 % v 1. čtvrtletí roku 2023.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0