Pilulka.cz loni udržela tržby na 3,5 miliardy, akcie firmy spadly o 60 %

DomůByznys

Pilulka.cz loni udržela tržby na 3,5 miliardy, akcie firmy spadly o 60 %

Farmaceutický e-shop Pilulka.cz loni udržel tržby na 3,5 miliardy, akcie firmy za rok spadly o 60 procent.

E-commerce v ČR: V roce 2020 dosáhla hodnota online prodeje 196 miliard Kč
Potraviny z Alberta si nově zákazníci objednají i přes web
Pale Fire Capital dosáhl obratu 1,575 miliardy korun
Mall.cz začíná partnerským e-shopům nabízet půjčky na marketing či skladové zásoby

Tržby skupiny Pilulka přesáhly podle předběžných neauditovaných výsledků 2,5 miliardy korun. Franšízové lékárny Pilulka, které nespadají do statutárních výkazů skupiny, pak přidaly bezmála 1 miliardu Kč.

Celkem tedy v Pilulce zákazníci utratili 3,5 miliardy korun bez DPH.

Proti roku 2021 skupina Pilulka zaznamenala celkový nárůst vlastních tržeb o 4 %. A to navzdory výpadku covid sortimentu, který meziročně klesl o 170 milionů korun a prodeji 7 kamenných lékáren.

V minulém roce Pilulka obsloužila bezmála 750 tisíc unikátních zákazníků, kteří udělali přes 1,4 milionu objednávek. Mezi objednávky se nepočítají rezervace v lékárnách.

Mezi největší projekty v roce 2022 patřila expanze. Skupina Pilulka se v posledním kvartále rozrostla o maďarský a rakouský trh. Před zahájením vánoční sezóny skupina otevřela největší lékárnu v České republice. Lékárna je strategicky umístěna v Olomouci a na ploše 3600 m2 nabízí přes 400 000 kusů léků a produktů pro zdravý životní styl.

Pilulka dále rozšířila perimetr vlastní expresní dopravy v České republice. Díky tomu může být nákup z Pilulka.cz doručen ještě ten samý den až polovině obyvatel České republiky. Už teď služba Pilulka Expres tvoří přes 90 % všech kurýrních objednávek rozvážených po Praze a je
páteří pro desítky Pilulka Boxů.

V roce 2023 se bude skupina soustředit na zvyšování ziskovosti, omezení dosud ztrátových aktivit, utilizaci investic a zvyšování provozní efektivity. Z pohledu tržeb plánuje růst na úrovni inflace. Maďarsko a Rakousko samozřejmě poroste minimálně trojciferným růstem.

Veškeré uvedené údaje jsou předběžného charakteru, finanční informace se nezakládají na auditovaných datech.

Zdroj: TZ

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0