Seznam.cz spolupracuje s firmou Cyclomedia na kvalitnějších panoramatických snímcích

DomůByznys

Seznam.cz spolupracuje s firmou Cyclomedia na kvalitnějších panoramatických snímcích

Seznam.cz spolupracuje s firmou Cyclomedia. Uživatelům nabídne výrazně kvalitnější panoramatické snímky.

Seznam.cz: Češi na internetu řeší vytápění, hledají krbová kamna a pelety
Lidé na domovské stránce Seznam.cz stráví denně kolem dvaceti minut
Televize Seznam dosáhla loni na tržby 104 milionů korun
Reklamní kódy v Skliku budou muset mít od srpna parametr consent

Seznam.cz spolupracuje s firmou Cyclomedia. Uživatelům nabídne výrazně kvalitnější panoramatické snímky.

Seznam.cz uzavřel smlouvu o dlouhodobé spolupráci s nizozemskou společností Cyclomedia, která je světovou špičkou v oblasti sběru a zpracování obrazových dat ze silniční sítě. Už v létě tak začne česká internetová jednička nabízet nejkvalitnější možné panoramatické snímky, a to nejen v aplikaci Mapy.cz, ale i na svých dalších službách.

„Velmi nás těší, že našim uživatelům budeme moct prezentovat data v nejlepší dostupné kvalitě,“ říká Robert Drozda, ředitel divize Služeb Seznam.cz, a dodává, že snímkování začne v květnu a na první výsledky se uživatelé mohou těšit už v létě.

„Cyclomedia je hrdá, že si ji společnost Seznam.cz vybrala jako dodavatele snímání s vysokým rozlišením a poskytovatele přesných geoprostorových údajů České republiky pro 3D pozemní zobrazení. Těšíme se na dlouhodobou spolupráci, která uživatelům různých platforem Seznamu zprostředkuje vysoce kvalitní zobrazení,“ doplňuje Wessel van Hoek, Obchodní ředitel společnosti Cyclomedia pro Severní Evropu a rozvíjející se trhy.

Technologie společnosti Cyclomedia nabízí kvalitní a geograficky přesně zaměřené sférické snímky veřejného prostředí, které začne Seznam.cz nově využívat nejen v aplikaci Mapy.cz, ale i na dalších službách, jako jsou třeba Firmy.cz nebo Sreality.cz. „Zobrazíme lepší kvalitu panoramatických fotografií například u profilů objektů registrovaných v katalogu Firmy.cz nebo panoramu okolí u nemovitostí na portálu Sreality.cz,“ upřesňuje Jan Kunz, produktový manažer Mapy.cz.

Flotila vozidel Cyclomedia vybavená kamerovým systémem a dalšími senzory bude snímat území celé České republiky. „Už letos získáme fotografie a data třetiny silniční sítě našeho území a více než dvaceti největších měst,“ dodává Kunz. Nasnímaná data Seznam využije i při dalším zlepšování navigace, včetně dopravních informací.

Zdroj: Seznam.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0