Uloz.to: Uživatelé už nebudou moci sdílet soubory veřejně

DomůByznys

Uloz.to: Uživatelé už nebudou moci sdílet soubory veřejně

Uloz.to mění způsob fungování, uživatelé portálu pro sdílení souborů už nebudou moci sdílet soubory veřejně.

Ve více než polovině detekcí v Česku cílil spyware na uživatelská hesla
Atos pracuje s Evropskou kosmickou agenturou na nosné raketě Vega-C
Počet DDoS útoků na české firmy se v červnu mírně zvýšil
Vladimír Dzurilla novým Country Managerem Asseco Central Europe

Uloz.to mění způsob fungování, uživatelé portálu pro sdílení souborů už nebudou moci sdílet soubory veřejně.

Od 1.12.2023 dojde k výrazným změnám ve fungování cloudového úložiště Ulož.to Disk. Změny jsou reakcí na přicházející evropskou legislativu označovanou jako DSA. Uživatelé cloudového úložiště budou moci nadále stahovat pouze soubory, které na úložiště sami nahráli.

„Vždy jsme si pečlivě dbali na to, aby byl provoz Ulož.to v souladu s platnou českou i evropskou legislativou. To bylo opakovaně potvrzeno i výroky soudů v rámci sporů, které proti nám byly často účelově vedeny. Abychom i do budoucna splňovali všechna zákonná kritéria, zejména v souvislosti s novou evropskou legislativou, zavádíme od 1. 12. 2023 výraznější změny fungování cloudového úložiště Ulož.to Disk,“ vysvětluje Jan Karabina, jednatel společnosti Cloud Platforms, která Ulož.to provozuje.

Změny ve fungování Ulož.to budou poměrně zásadní. Služby cloudového úložiště Ulož.to Disk budou od pátku 1. 12. 2023 přístupné jen registrovaným uživatelům. Ti budou moci nově nakládat pouze se soubory, které na úložiště sami nahráli. Soubory nebude možné sdílet veřejnosti ani adresně prostřednictvím odkazu.

Uživatelé se samozřejmě nemusí bát, že by přišli o své vlastní soubory. Vše na cloudovém úložišti zůstává, obsah bude však přístupný pouze těm uživatelům, kteří ho na úložiště nahráli. Pokud za nových podmínek nebudou mít platící uživatelé zájem službu nadále využívat, mohou své účty ukončit, nebo převést na bezplatnou verzi. V takovém případě jim budou vráceny zbylé předplatné či kredity.

Změny se týkají pouze cloudového úložiště Ulož.to Disk. Streamovací služba Ulož.to LIVE je regulována jinou legislativou (např. pod dohledem RRTV) a bude nadále v provozu beze změn.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0