Unicorn zvýšil tržby o 15 % na 5,54 miliardy Kč

DomůByznys

Unicorn zvýšil tržby o 15 % na 5,54 miliardy Kč

Tuzemská softwarová skupina Unicorn loni meziročně zvýšila tržby o 15 procent na 5,54 miliardy korun.

NÚKIB vydal reaktivní opatření kvůli zranitelnosti Log4j
Novým CTO ČMIS se stal Jindřich Mičán
Jiří Bradáč novým Territory manažerem VMware pro Česko
O2 TV zveřejnila ceny za přístup k HBO Max, bude v balíčku Kino

Tuzemská softwarová skupina Unicorn loni meziročně zvýšila tržby o 15 procent na 5,54 miliardy korun.

Tržby tvořily dodávky rozsáhlých informačních systémů a řešení pro korporátní klienty, poskytování chytrých řešení pro střední a malé firmy i jednotlivce prostřednictvím internetové služby Plus4U.net a vzdělávání. Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě. Hospodářský výsledek neuvedla.

Unicorn uvedl, že v minulém roce vytvořil řadu řešení pro velké evropské podniky z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, energetiky, komunikace a médií, výroby, obchodu i veřejné správy. V oblasti energetiky patří podle firmy mezi tyto zakázky systém pro průběžnou identifikaci flexibility a její optimální využití v portfoliu agregátora, nebo systém sloužící jako jednotný zdroj unifikovaných obchodních a technických dat. Z dalších oblastí to bylo geoinformatické řešení pro Letiště Praha.

Chytrá řešení, poskytovaná internetovou službou Plus4U.net, využívají stovky škol, lékařů a poskytovatelů dobíjecích stanic po celé Evropě. Služba ChargeUp eMobility začala spravovat 1000 nabíjecích stanic ve švédském Göteborgu. Pro pojišťovnu a stavební spořitelnu Wüstenrot spustila společnost rezervační systém Bookigy.

„Společně s vývojem business produktů naše produktové týmy rozvíjely technologické komponenty, které nám umožňují rychle a efektivně vytvářet digitální dvojčata a služby pro velké firmy, střední a malé podniky a pro lidi, což nám přináší obrovskou konkurenční výhodu,” uvedl technologický ředitel Unicornu David Kimr.

Unicorn založil v roce 1990 Vladimír Kovář. Mezi klienty patří více než 1100 firem a organizací z 28 zemí světa, více než 225.000 uživatelů internetové služby Plus4U a 833 studentů Unicorn University. Společnost má 25 vývojových center v 19 městech šesti evropských zemí.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0