Unicorn zvýšil tržby o 15 % na 5,54 miliardy Kč

DomůByznys

Unicorn zvýšil tržby o 15 % na 5,54 miliardy Kč

Tuzemská softwarová skupina Unicorn loni meziročně zvýšila tržby o 15 procent na 5,54 miliardy korun.

Internet věcí v Česku: Lidé chtějí hodinky a tzv. wearables. Bezpečnost dat ale není kritérium pro nákup
Trh zařízení pro chytrou domácnost v EMEA se v druhém pololetí dočká oživení
NÚKIB varuje před zranitelnostmi BIG-IP a BIG-IQ od F5 Networks
Ericsson bude budovat 5G síť pro O2 na Slovensku

Tuzemská softwarová skupina Unicorn loni meziročně zvýšila tržby o 15 procent na 5,54 miliardy korun.

Tržby tvořily dodávky rozsáhlých informačních systémů a řešení pro korporátní klienty, poskytování chytrých řešení pro střední a malé firmy i jednotlivce prostřednictvím internetové služby Plus4U.net a vzdělávání. Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě. Hospodářský výsledek neuvedla.

Unicorn uvedl, že v minulém roce vytvořil řadu řešení pro velké evropské podniky z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, energetiky, komunikace a médií, výroby, obchodu i veřejné správy. V oblasti energetiky patří podle firmy mezi tyto zakázky systém pro průběžnou identifikaci flexibility a její optimální využití v portfoliu agregátora, nebo systém sloužící jako jednotný zdroj unifikovaných obchodních a technických dat. Z dalších oblastí to bylo geoinformatické řešení pro Letiště Praha.

Chytrá řešení, poskytovaná internetovou službou Plus4U.net, využívají stovky škol, lékařů a poskytovatelů dobíjecích stanic po celé Evropě. Služba ChargeUp eMobility začala spravovat 1000 nabíjecích stanic ve švédském Göteborgu. Pro pojišťovnu a stavební spořitelnu Wüstenrot spustila společnost rezervační systém Bookigy.

„Společně s vývojem business produktů naše produktové týmy rozvíjely technologické komponenty, které nám umožňují rychle a efektivně vytvářet digitální dvojčata a služby pro velké firmy, střední a malé podniky a pro lidi, což nám přináší obrovskou konkurenční výhodu,” uvedl technologický ředitel Unicornu David Kimr.

Unicorn založil v roce 1990 Vladimír Kovář. Mezi klienty patří více než 1100 firem a organizací z 28 zemí světa, více než 225.000 uživatelů internetové služby Plus4U a 833 studentů Unicorn University. Společnost má 25 vývojových center v 19 městech šesti evropských zemí.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0