Avast se spojí s NortonLifeLock zřejmě už 24. února

DomůByznys

Avast se spojí s NortonLifeLock zřejmě už 24. února

Antivirová firma Avast se spojí s konkurenční americkou společností NortonLifeLock pravděpodobně již 24. února.

Bankovní trojan Flubot nakazil přes 60000 zařízení
Trojan SMSFactory pro Android okrádá až o stovky dolarů ročně
Avast vystřelil na Londýnské burze mezi 100 nejcennějších firem
Během pandemie roste počet vyděračských sextortion útoků

Antivirová firma Avast se spojí s konkurenční americkou společností NortonLifeLock pravděpodobně již 24. února. Uzavření transakce se očekávalo v polovině roku. Důvodem změny je rychlé schválení na hlavních trzích. Avast o tom informoval na svém webu.

Oba podniky se na sloučení dohodly loni v srpnu, Američané za Avast nabídli až 8,6 miliardy dolarů (až 189 miliard Kč). Generální ředitel Avastu Ondřej Vlček tehdy uvedl, že očekává uzavření fúze za deset měsíců, tedy v polovině letošního roku.

Na 25. února je naplánované stažení akcií Avastu z burzy a vydání akcií nové společnosti. Ta se zařadí mezi 20 největších softwarových firem světa. Vlček by se měl stát prezidentem sloučené firmy a v jejích orgánech by měl figurovat i jeden ze zakladatelů Avastu Pavel Baudiš.

Avast působí na trhu od roku 1988 a jeho akcie se obchodují na pražské a londýnské burze. Je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. Dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení. Jeho produkty využívá přes 435 milionů uživatelů po celém světě, z velké části bezplatně.

NortonLifeLock má tržní hodnotu kolem 14,5 miliardy dolarů. Firma na trhu dříve působila pod názvem Symantec.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0