Ztráta či poškození dat, falešné platební příkazy nebo phishingové léčky mohou mít katastrofální dopad na chod firmy.
Ztráta či poškození dat, falešné platební příkazy nebo phishingové léčky mohou mít katastrofální dopad na chod firmy.
Proto musí všechny společnosti věnovat maximální pozornost tomu, kdo a jakým způsobem s jejich daty pracuje. Počet kybernetických útoků stoupá, obezřetnost zaměstnanců klesá a v mnoha případech není kybernetické zabezpečení firem dostačující.
Společnosti Strateggo a Gordic ve spolupráci s Colonnade a KPC Group připravili on-line konferenci: Zaměstnanec jako nejsnadnější terč kybernetického útoku. Ta se koná v úterý 8. června mezi 10:00 – 12:00. Odborné diskuse se zúčastní vybraní řečníci a konferencí provede hosty Dana Bérová.
Za většinu kybernetických selhání může lidský faktor
Nejčastější chybou v oblasti kybernetických hrozeb je nepřipravenost zaměstnanců a ti se poté stávají terčem podvodů, k tématu v diskuzi promluví Jan Dienstbier, viceprezident Iniciativy Kybez a Českého institutu manažerů informační bezpečnosti a Bezpečnostní konzultant (Gordic). Představu o finančních dopadech kybernetických selhání ukáže na skutečných případech Marko Antič, expert v oblasti firemního pojištění rizik (Colonnade Insurance). Podvody necílí pouze na firemní systémy. Hackeři se mohou dostat do PC i do mobilních telefonů soukromých osob a následně proniknout bezpečnostním opatřením zaměstnavatelů. Konkrétní techniky v diskusi popíše etický hacker Daniel Hejda (Cyber Rangers).
Většina organizací se chová reaktivně, vzdělávat a připravovat zaměstnance začnou až po prvním napadení. S ohledem na aktuální situaci je nezbytné zaměstnance zapojit a zasvětit je do kybernetické gramotnosti. Jakým způsobem to nejlépe provést vysvětlí František Janů, konzultant kybernetické bezpečnosti (Gordic). Petr Raška, ředitel odboru informatiky (IKEM), v diskuzi upozorní, že je zároveň nezbytné zachovat partnerský vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem a nalézt hranici v kontrole zaměstnanců.
Co tedy funguje nejlépe? Které postupy a nástroje zařadit do běžné firemní praxe, aby se edukace zaměstnanců zařadila mezi stěžejních 20 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} nástrojů, jež vedou k 80{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} míře kybernetické ochrany firmy? Odpovědi na tyto otázky přinese diskuze v rámci online konference Zaměstnanec jako nejsnadnější terč kybernetického útoku.
KOMENTÁŘE