Rohlik.cz chystá expanzi na jih Evropy a zakládá značku Sezamo

DomůByznys

Rohlik.cz chystá expanzi na jih Evropy a zakládá značku Sezamo

Rohlik.cz chystá expanzi do Itálie, Rumunska a Španělska, zakládá novou značku Sezamo.

Mezinárodní cena GOLDEN BLOT ocení hrdiny boje s koronavirem
Samsung představil telefony Galaxy S21 určené pro lidi na home office
Ondřej Hubálek posiluje obchod Sophos
ČTÚ spouští měřicí nástroj NetTest

Obchodní skupina Rohlik Group míří na další zahraniční trhy. V první polovině příštího roku Rohlík spustí služby svého online supermarketu v Rumunsku a v Itálii, oznámila firma na své webu.

V druhé části roku pak chce začít fungovat ve Španělsku. V těchto zemích bude působit pod novou značkou Sezamo.

První na řadě budou italský Milán a rumunská Bukurešť. Pak má přijít na řadu španělský Madrid. „Před několika týdny jsem podepsal smlouvu s naším prvním logistickým centrem ve Španělsku,“ říká k expanzi zakladatel Rohlíku Tomáš Čupr.

Firma letos spustila služby také v Německu. Podle Čupra v Mnichově nedávno překonala hranici tisíc objednávek za den. V Německu ovšem působí pod značkou Knuspr.de, v Rakousku pod jménem Gurkerl.at a v Maďarsku jako Kifli.hu.

To by se do budoucna mělo změnit. Pro nové země chce Rohlík použít společný brand Sezamo. Jméno vychází z výrazu pro sezamové semínko, který je v řadě jazyků podobný (weby Sezamo.it a Sezamo.ro už jsou online).

V Itálii má mít Sezamo distribuční sklad o velikosti asi 5 tisíc metrů čtverečních, který se nachází asi 6 km od centra Milána. V Rumunsku pak bude rozvážet z logistického hubu o velikosti kolem 10 tisíc metrů čtverečních.

Zdroj: Lupa.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0