Rohlik.cz chystá expanzi na jih Evropy a zakládá značku Sezamo

DomůByznys

Rohlik.cz chystá expanzi na jih Evropy a zakládá značku Sezamo

Rohlik.cz chystá expanzi do Itálie, Rumunska a Španělska, zakládá novou značku Sezamo.

Směrnice NIS 2 – nutné zlo, či příležitost brát kyberbezpečnost vážně?
Gartner: v roce 2022 bude 60 % největších firem používat jiné přístupové metody než hesla
Avaya dosáhla v prvním čtvrtletí roku celkových tržeb 713 milionů dolarů
Raghu Raghuram novým generálním ředitelem VMware

Obchodní skupina Rohlik Group míří na další zahraniční trhy. V první polovině příštího roku Rohlík spustí služby svého online supermarketu v Rumunsku a v Itálii, oznámila firma na své webu.

V druhé části roku pak chce začít fungovat ve Španělsku. V těchto zemích bude působit pod novou značkou Sezamo.

První na řadě budou italský Milán a rumunská Bukurešť. Pak má přijít na řadu španělský Madrid. „Před několika týdny jsem podepsal smlouvu s naším prvním logistickým centrem ve Španělsku,“ říká k expanzi zakladatel Rohlíku Tomáš Čupr.

Firma letos spustila služby také v Německu. Podle Čupra v Mnichově nedávno překonala hranici tisíc objednávek za den. V Německu ovšem působí pod značkou Knuspr.de, v Rakousku pod jménem Gurkerl.at a v Maďarsku jako Kifli.hu.

To by se do budoucna mělo změnit. Pro nové země chce Rohlík použít společný brand Sezamo. Jméno vychází z výrazu pro sezamové semínko, který je v řadě jazyků podobný (weby Sezamo.it a Sezamo.ro už jsou online).

V Itálii má mít Sezamo distribuční sklad o velikosti asi 5 tisíc metrů čtverečních, který se nachází asi 6 km od centra Milána. V Rumunsku pak bude rozvážet z logistického hubu o velikosti kolem 10 tisíc metrů čtverečních.

Zdroj: Lupa.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0