Applifting spouští inkubátor Fintech Booster pro fintechové startupy

DomůByznys

Applifting spouští inkubátor Fintech Booster pro fintechové startupy

Applifting spouští inkubátor Fintech Booster. Začínajícím fintechům pomůže nastartovat byznys.Projekt je určen všem zakladatelům, kteří zatím mají pouze představu o startupu, případně svůj nápad v minulosti neúspěšně validovali.

Nárůst zero-click exploitů se stává hrozbou i pro běžné uživatele
Weby na systémech WordPress a Joomla se šíří škodlivá kampaň FakeUpdate
Podvodníci odvolávající se na NÚKIB vylákali z lidí stovky tisíc
Proruští dobrovolníci útočili na portály Volby.cz a ČSU během voleb

Applifting spouští inkubátor Fintech Booster. Začínajícím fintechům pomůže nastartovat byznys.Projekt je určen všem zakladatelům, kteří zatím mají pouze představu o startupu, případně svůj nápad v minulosti neúspěšně validovali.

Součástí programu je intenzivní mentoring – jak online pro mimopražské účastníky, tak i osobně v pražských kancelářích Appliftingu. Na závěr Fintech Boosteru se startupy představí síti investorů a předním partnerům Visa, Deloitte či Česká spořitelna prostřednictvím svého programu SeedStarter. Ty nejlepší projekty budou mít možnost postoupit do akcelerační fáze. Projekt odstartuje 27. září a přihlášky do něj mohou zájemci podávat na webu Fintech Booster až do 30. srpna.

„Fintech nás v Appliftingu baví a v minulosti jsme aktivně přispěli k rozvoji různých projektů v této oblasti. Je to zajímavý obor, v němž dnes vzniká obrovské množství nápaditých projektů. Ve střední Evropě však nemají k dispozici žádné inkubační nebo akcelerační programy, které by byly zaměřené přímo na fintech. Proto jsme přišli s nápadem Fintech Boosteru coby programu, ve kterém zakladatelům pomůžeme s validací jejich nápadu a následně i s vývojem aplikace,“ komentuje Jiří Ettler, head of Fintech Booster.

České vývojářské studio Applifting spouští první ročník svého nového inkubátoru a akcelerátoru Fintech Booster, s nímž cílí na zakladatele fintechových startupů v raných fázích. Tedy na projekty, které jsou ve fázi nápadu či svůj rozjezd právě řeší. Foundeři ze střední a východní Evropy mohou přihlášky do programu posílat do 30. srpna, přičemž účast ve Fintech Boosteru je zdarma.

„Mimo samotný vývoj softwaru chceme české startupové komunitě dávat i něco navíc. Proto pořádáme eventy nebo přednášíme na různých konferencích. Jsem rád, že se Jirka s týmem právě do tohoto projektu pustili a že mohou mladým fintechům na začátku jejich cesty předat naše know-how a pomoci jim v rychlém startu,“ říká Vratislav Kalenda, spoluzakladatel a CEO Appliftingu.

Z nuly na sto za tři měsíce

Cílem inkubátoru Fintech Booster je formou úkolů a mentoringových sezení pomoci zakladatelům zorientovat se ve startupovém světě jak po stránce produktu samotného, tak i s kroky, které předcházejí založení startupu. Mentoři účastníky naučí pohybovat se ve startupovém prostředí, s nastavením byznys modelu a managementu nebo také s marketingovou strategií.

Inkubátor Fintech Booster odstartuje 27. září v Praze zahajovacím dvoudenním workshopem Boostcamp. Samotný program pak potrvá 10 týdnů. Přihlášené projekty z Prahy a blízkého okolí budou moci po celou dobu inkubace využívat prostory studia pro mentoring a konzultace se zkušenými appliftery. Zahraniční startupy se budou moci programu účastnit vzdáleně online. Protože Fintech Booster začíná nejprve inkubací nápadů, není při přihlášení nutné mít založenou společnost. Program zakončí 8. prosince prezentace zúčastněných projektů odborné porotě. Ty nejlepší postoupí do druhého kola, kterým je akcelerátor. V něm Applifting mladým projektům pomůže s praktickým vývojem aplikací.

„Akcelerovat špatný nápad je ztráta času, energie i financí. Proto Fintech Booster začínáme inkubací, ve které si s foundery definujeme nápad jejich projektu a zda má projekt potenciál uspět na trhu. Jen ty nejlepší nakonec postoupí do druhé fáze akcelerace, v níž se zaměříme na praktický vývoj aplikace. Zároveň plánujeme jak inkubátor, tak i akcelerátor v budoucnu opakovat, a tím každý rok podporovat zajímavé projekty,“ doplňuje Ettler.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0