Avaya dosáhla v prvním čtvrtletí roku celkových tržeb 713 milionů dolarů

DomůByznys

Avaya dosáhla v prvním čtvrtletí roku celkových tržeb 713 milionů dolarů

IT společnost Avaya oznámila finanční výsledky za první čtvrtletí svého fiskálního roku 2022, které skončilo 31. prosince 2021.

Rok 2021: Sítě 5G přinesou nárůst kyberútoků na IoT zařízení
Cisco: 60 % firem nebylo v pandemii připraveno na ochranu soukromí
Elon Musk slíbil dohodu o převzetí Twitteru za 44 miliard USD do pátku
Škodlivá rozšíření pro prohlížeče se maskovala za webovou analytiku

IT společnost Avaya oznámila finanční výsledky za první čtvrtletí svého fiskálního roku 2022, které skončilo 31. prosince 2021.

Celkové výnosy v Q1 dosáhly výše 713 milionů dolarů. Roční obrat z pravidelných výnosů (ARR) řešení Avaya OneCloud™ za první čtvrtletí meziročně vzrostl o 137 % na 620 milionů dolarů. Výnosy z cloudu, aliančních partnerů a předplatného pak dosáhly za první čtvrtletí 44 % celkových výnosů.

„Náš přechod do cloudu stále nabírá na síle, což dokazuje náš roční obrat z pravidelných výnosů řešení Avaya OneCloud, který vzrostl meziročně o 137 %, a to především díky segmentu podnikových řešení a řešení kontaktních center,“ řekl Jim Chirico, prezident a generální ředitel společnosti Avaya. „Poptávka zůstává velmi silná zejména u velkých podniků. V tomto čtvrtletí jsme opět uzavřeli více než 100 obchodních případů s celkovou hodnotou smlouvy vyšší než 1 milion dolarů. Škála našich řešení, rozsah jejich použití a globální dosah nemají obdoby. Na závěr čtvrtletí jsme uzavřeli jednu z největších transakcí v naší historii – smlouvu na řešení OneCloud Public CCaaS v hodnotě 400 milionů dolarů s velkou globální společností poskytující finanční služby.“

Hlavní finanční ukazatele za první čtvrtletí

  • Výnosy v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2022 činily 713 milionů dolarů
  • Roční obrat z pravidelných výnosů (ARR) řešení OneCloud za první čtvrtletí dosáhl výše 620 milionů dolarů, což představuje postupný nárůst o 17 % a zároveň je to o 137 % více než před rokem
  • Výnosy z CAPS (cloud, alianční partnerství a předplatné) tvořily 44 % výnosů, oproti 34 % před rokem
  • Software a služby tvořily 86 % celkových výnosů, software pak 62 %
  • Opakující se výnosy činily 66 %, což představuje mírný růst oproti loňským 65 %
  • Provozní ztráta dle GAAP dosáhla v prvním čtvrtletí výše 1 milionu dolarů; Non-GAAP provozní příjmy činily 102 milionů dolarů.
  • Čistá ztráta dle GAAP činila v prvním čtvrtletí 66 milionu dolarů; Non-GAAP čistý příjem činil 40 milionů dolarů.
  • Upravený ukazatel EBITDA činil v prvním čtvrtletí 129 milionu dolarů, což představuje 18 % výnosů a meziroční pokles o 750 bazických bodů.
  • Očištěná ztráta na akcii dle GAAP činila v prvním čtvrtletí 0,79 dolaru; Non-GAAP očištěný zisk na akcii činil 0,42 dolaru.
  • Konečná výše hotovosti a peněžních ekvivalentů činila 354 milionů dolarů

Více informací o hospodářských výsledcích Avaya získáte v tiskovém oznámení (v AJ).

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0