Česká kryptoměnová banka spojila síly s francouzskými experty na kyberbezpečnost

DomůKyberbezpečnost

Česká kryptoměnová banka spojila síly s francouzskými experty na kyberbezpečnost

Na trhu byznysu s kryptoměnami došlo k uzavření nového partnerství. Českou národní bankou licencovaná společnost Saifu ohlásila strategické spojení s

Banky plánují přesunout přes polovinu výpočetní zátěže do cloudu
Hrozba: Bankovní malware se zaměřuje na české uživatele
Banky: Pozor na pokusy útočníků dostat se k vašim údajům. Jak se jim bránit?
Roste objem bankovního malware pro Android
Na trhu byznysu s kryptoměnami došlo k uzavření nového partnerství. Českou národní bankou licencovaná společnost Saifu ohlásila strategické spojení s francouzskou nadnárodní korporací Thales specializovanou na kyberbezpečnost.

Cíl: zvýšení bezpečnosti plateb

Saifu poskytuje bankovní IBAN účty, na kterých mohou klienti držet tradiční měny spolu s kryptoměnami na jednom místě. Spojení s Thales má za cíl zvýšení bezpečnosti platebního prostředí. Thales se totiž zaměřuje na kybernetickou ochranu dat v blockchainu, mobilním a on-line bankovnictví.

Hodnotu kontraktu firmy nesdělily. Ověřování účtů, finanční transakce, převody tradičních měn či kryptoměn a on-line bankovnictví by tak mělo být u Saifu bezpečnější. Thales má mimo jiné poskytnout elektronický podpis k dokončení finančních transakcí právě skrze blockchain a zároveň ochránit veškeré přístupové klíče. Konkurencí je pro Saifu například i společnost wBTCb a její služba Bitcoin Banking umožňující držení standardních měn i kryptoměn na jednom účtu.

Saifu není zdaleka jedinou společností, která se v Česku pustila do byznysu s kryptoměnami. Na přelomu ledna a února spustí ostrý provoz česká burza kryptoměn NakamotoX zakladatele Jiřího Fialy. Umožní obchodovat s osmi různými měnami v čele s bitcoinem a etherem. Jen v první polovině roku chce zprostředkovat obchody za desítky milionů euro. V Česku působí také společnost SatoshiLabs provozující hardwarové zařízení Trezor na bezpečné „skladování“ kryptoměn.

Zdroj: E15

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0