Česká účetní firma FirmCare vstupuje do mezinárodní sítě ETL GLOBAL

DomůByznys

Česká účetní firma FirmCare vstupuje do mezinárodní sítě ETL GLOBAL

Česká účetní a daňová společnost FirmCare se stává součástí mezinárodní sítě německé skupiny ETL GLOBAL.

Omezování hotovostních transakcí pokračuje, online banking lidé využívají o 26 procent častěji
Za třetinou útoků u nás stál jediný malware, terčem jsou uživatelská hesla
Dogecoin prudce vzrostl, Twitter jeho logo začal zobrazovat místo svého
Hlavním terčem ransomwarových útoků se stalo Rusko

Česká účetní a daňová společnost FirmCare se stává součástí mezinárodní sítě německé skupiny ETL GLOBAL. Tato německá skupina chce navázat na celosvětové akviziční úspěchy a dál rozvinout svůj byznys v České republice.

Společnost FirmCare působí na trhu od roku 2010. Dlouhodobě se zaměřuje na komplexní outsourcing backofficových agend pro startupy a se svou ambicí být technologickým leadrem trhu v této oblasti byla pro ETL zajímavým akvizičním cílem již delší dobu.

První kontakty mezi oběma stranami proběhly již před více než dvěma roky. Covidová krize sice transakci odložila, ale nezhatila, a s blížícím se koncem pandemie se podařilo jednání úspěšně dokončit,” komentuje situaci Petr Krajíček, zakladatel společnosti FirmCare, a dodává: „Vstup partnera, jakým je ETL GLOBAL, pro FirmCare i naše klienty otevírá nové možnosti dalšího rozvoje. Získáváme nesmírně silné zázemí především v oblasti daní a auditu, ale i vývoje a implementace softwaru a nových technologií.“

ETL chce prostřednictvím této akvizice akcelerovat růst firmy v oblasti účetnictví, daní a mezd pro SME sektor. V České republice plánuje navázat na dosavadní úspěchy stávajících společností ze skupiny (mj. KODAP, ARROWS advokátní kancelář, ETL Audit CZ) a podpořit další růst těchto i nových společností.

Rozšiřování naší sítě v České republice je i nadále primárním cílem ETL GLOBAL a jsme moc rádi, že můžeme pokračovat v budování našeho rozsáhlého portfolia poradenských firem poskytujících profesionální služby s tak skvělou společností jako je FirmCare,“ říká Dr. Christian Gorny, CEO a člen boardu ETL GLOBAL.

Toto partnerství umožní společnosti FirmCare, kterou jsme dlouhodobě sledovali a vidíme v ní velký potenciál, i nadále poskytovat svým klientům ty nejlepší služby a těžit z našeho jedinečného konceptu zaměřeného na poradenské společnosti různých velikostí, “ komentuje Robert Jurka, jeden ze zástupců ETL GLOBAL pro Českou republiku.

Společnost FirmCare, která je rovněž členem Komory daňových poradců ČR, má po vstupu německého giganta ambici proniknout mezi nejprogresivnější poradenské firmy regionu a stát se první volbou pro technologické startupy a investiční skupiny zaměřené na tento segment trhu. Zakladatel společnosti FirmCare Petr Krajíček, má ostatně jako partner investiční skupiny Pale Fire Capital k tomuto podnikání velmi blízko. Aby byly tyto ambice naplněny, zůstává i pro další roky ředitelem společnosti. Ve své pozici zůstává i druhá ze společníků FirmCare s.r.o., daňová poradkyně Blanka Štarmanová.

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0