Českem se šíří nový podvod s kryptoměnami

DomůKyberbezpečnost

Českem se šíří nový podvod s kryptoměnami

Analytici Avastu zaznamenali nový podvod, který se z důvěřivých uživatelů snaží vylákat tisíce korun.

Hybridní boj: DDoS útoky na české firmy přicházejí opět z Ruska
Cisco: Skoro 40 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} firemních bezpečnostních technologií je zastaralých
Hrozba: Bankovní malware se zaměřuje na české uživatele
Hrozbou č.1 v Česku zůstává spyware, cílem jsou uživatelská hesla

Analytici Avastu zaznamenali nový podvod, který se z důvěřivých uživatelů snaží vylákat tisíce korun. Podvodníci napodobují známý zpravodajský portál Tiscali.cz, který návštěvníky vybízí k investici do falešné kryptoinvestiční platformy BitAlpha AI od společnosti Tesla.

Platforma slibuje „pomoc rodinám k bohatšímu životu“, pokud uživatelé investují minimální částku 250 dolarů, tedy necelých 6 tisíc korun. Ve skutečnosti se však lidé žádného výnosu nedočkají a o své peníze přijdou.

Kampaň tak ke své propagaci zneužívá především osobu Elona Muska, dále např. Billa Gatese a jeho exmanželku Melindu.

Podvod se šíří prostřednictvím PDF příloh v e-mailu a reklam na Facebooku. Jen v srpnu před ním Avast ochránil téměř 11 tisíc uživatelů, z nichž téměř polovina pocházela z Česka. Mezi další země, kde se podvod v upravené podobě šíří, patří také Maďarsko, Řecko, Polsko, Itálie, Velká Británie, Rumunsko, Turecko, Švýcarsko, Slovensko, Kanada a Austrálie.

Více podrobností o tom, jak podvod funguje, včetně ukázky falešných inzerátů, najdete na blogu, jehož autorem je Branislav Kramár, malwarový analytik Avastu: https://blog.avast.com/cs/ceskem-se-siri-podvodna-kryptomenova-platforma-elona-muska-ktera-okrada-o-tisice-korun

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0