Český cloud hotelový systém Mews investicí 110 milionu USD atakuje valuaci 1,2 miliardy

DomůByznys

Český cloud hotelový systém Mews investicí 110 milionu USD atakuje valuaci 1,2 miliardy

Služba Mews, která vyvíjí cloudový software pro správu hotelů a pohostinství, byla poslední investicí oceněna na 1,2 miliardy dolarů, asi 28 miliard korun.

Facebook přidává funkci obchodů Shops do skupin
S podvodem se při nákupu v e-shopu setkalo už 8 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} Čechů
Zaloto spouští pracovní portál pro nábor finančních specialistů
Výdej není prodej. Nejvyšší správní soud se zastal Alza.cz proti ČOI

Služba Mews, která vyvíjí cloudový software pro správu hotelů a pohostinství, byla poslední investicí oceněna na 1,2 miliardy dolarů, v přepočtu zhruba 28 miliard korun.

Mews se tak zařazuje mezi služby zvané jednorožec, kdy jejich hodnota přesahuje jednu miliardu amerických dolarů.

Investicie doplňuje investiční kolo Series C z roku 2022. Navazuje tak na úspěšný loňský rok, kdy firma Richarda Valtra akvírovala tři společnosti, dosáhla počtu 5 000 klientů a spustila nové pobočky ve Španělsku a Nizozemsku. Současné investiční kolo vede Kinnevik, společně s dalšími stávajícími investory Revaia, Goldman Sachs Alternatives a Notion Capital, novým investorem se pak stává LGVP.

Prostředky v celkové hodnotě 110 milionů dolarů plánuje Mews využít k posílení globální expanze, dalšímu vývoji a akvizicím, které umožní urychlit digitální transformaci pohostinství.

„U některých předních světových značek poskytujících služby v oblasti pohostinství jsme svědky obrovského posunu. Samy chtějí urychlit svou digitální transformaci a změnit způsob poskytování svých služeb. Toto financování nám umožňuje pokračovat ve vytváření špičkových produktů v oboru s prvotřídním týmem, který za námi stojí. Za pět let bude způsob interakce mezi značkami pohostinství a hosty zcela jiný a Mews bude v čele této nové éry,“ říká Richard Valtr, zakladatel společnosti Mews.

Růst – od tržeb až po zaměstnance a uživatele

Během posledního roku se společnosti podařilo dosáhnout více než 60% nárůstu meziročních tržeb, přičemž překročila hranici 100 milionů dolarů v ročních čistých příjmech.

Dnes je prostřednictvím Mews spravováno více než 350 000 pohostinských prostorů napříč 5 000 zákazníky po celém světě, včetně Strawberry Hotels, The Social Hub a Airelles, přičemž se celosvětově skrz Mews uskuteční více než 16 milionů check-inů ročně. Společnosti se podařilo výrazně zvýšit objem zprostředkovaných plateb, který nyní přesahuje 8 miliard dolarů. Tento úspěch je doplněn třemi akvizicemi – Frontdesk Anywhere, Hotello a Nomi – čímž se celkový počet akvizic společností v oblasti pohostinství zvýšil na osm.

„Toto financování je zásluhou síly naší vize, týmu Mews, pokrokově smýšlejících zákazníků a našich investorů, kteří nám pomohli dostat se tam, kde jsme dnes. Vzhledem k tomu, že stále více hoteliérů využívá moderní technologie, máme obrovskou příležitost pomoci jim zefektivnit jejich provoz, budovat ziskovější podniky a poskytovat personalizované zážitky hostům. S Mews se nacházíme v jedinečné pozici, která tuto transformaci odvětví umožňuje,“ říká Matt Welle, generální ředitel společnosti Mews.

Cesta za bájným jednorožcem

Richard Valtr, bývalý hoteliér, založil společnost Mews v roce 2012 při stavbě hotelu Emblem v Praze. Poté, co v mládí pravidelně trávil letní prázdniny jako noční recepční, si Valtr uvědomil, že pohostinství je postaveno na zastaralých technologiích a že hotelový provoz může zefektivnit vytvořením cloudového systému, který se integruje s dalšími technologiemi. Po dvou letech vývoje vznikl Mews, který si mezi hoteliéry velmi rychle našel své zákazníky. Mews získal za dobu své existence podporu významných světových investorů. Hodnota firmy nyní činí 1,2 miliardy dolarů, což ve startupovém světě značí status příslovečného jednorožce.

„Matt a Richard budují produkt a tým, který definuje celé odvětví pohostinství. Velmi krátce od naší první investice Mews překonal naše očekávání. A to nejen díky tomu, že se posunul do nových regionů a segmentů. Jsme nadšeni, že můžeme dále podporovat tým Mews v realizaci jejich ambicí a ještě rychlejší akceleraci – zejména v kombinaci softwaru a plateb, které rozšiřují produkt platformy. Těšíme se na to, kam cesta s Mews povede, a na to, že budeme součástí transformace, která probíhá v celém odvětví,“ říká Akhil Chainwala, investiční ředitel společnosti Kinnevik.

„Mews má transformační dopad na podporu některých z nejinovativnějších značek v oblasti pohostinství po celém světě, v současné době se zavádění cloudu zrychluje napříč celosvětovým odvětvím cestovního ruchu v hodnotě 15,5 bilionu amerických dolarů. Se zvýšenou poptávkou po moderních technologiích je společnost Mews a její špičková platforma v oboru připravena umožnit ještě širšímu okruhu zákazníků z oblasti pohostinství transformovat jejich provoz, diverzifikovat příjmy a zlepšit zážitky hostů,“ doplňuje Alexander Lippert, výkonný ředitel společnosti Growth Equity v Goldman Sachs Asset Management.

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0