Český innovation path pomáhá firmám s modernizací a míří do Evropy

DomůByznys

Český innovation path pomáhá firmám s modernizací a míří do Evropy

Český innovation path pomáhá firmám s modernizací. Aktuálně míří i do Evropy.

Vodafone nabízí nové tarify se zvýhodněním až 800 korun měsíčně
Rok 2021: Sítě 5G přinesou nárůst kyberútoků na IoT zařízení
Teplárny obstrukcemi brání smart dodavatelům tepla ve výstavbě
O2 nově u tarifů pro mladé aktivuje 5G

Česká společnost pro automatizaci innovation path utvrzuje, že firmy mají o zefektivnění interních procesů zájem. Za pět let působení mají za sebou zdokonalení procesů ve více než 30 firmách včetně velikánů jako je Veolie, Pepsi nebo ALD. Innovation path se nezastavuje v růstu a aktuálně expanduje do Belgie.

Innovation path byl založen v roce 2017 bývalými konzultanty velké čtyřky, kteří hledali smysluplný způsob poskytování řešení robotické automatizace podnikových procesů. Tým se do dnešního dne rozšířil na dvanáct lidí,kteří jsou primárně zaměření na procesní automatizaci a digitalizaci. „Po našich letech v auditu a consultingu jsme sami chtěli zlepšit procesy v českých firmách, aby se pracovníci mohli soustředit na důležité a zajímavé úkoly, protože 80% úkonu lze provádět skrz automatizaci,” komentuje důvody založení CEO Michal Klodner.

Udržitelnost a odpovědné podnikání

Modernizace není jen o vyvíjení chytrých řešení pro společnosti, ale také o ekologičtějším provozu. Zautomatizované procesy innovation path ušetřili již několik desítek tun CO2 opuštěním zastaralých postupů jako je tisk papíru a zrychlením procesů. Umožnili také  zaměstnat lidi s handicapem. “V naší pražské pobočce Veolia nám Innovation Path pomohli lidi s handicapem integrovat do společnosti,“ vysvětluje vedoucí účtárny Eva Bilanová společnosti Veolia Support Services.

Poptávka po službách innovation path roste kvartálně o 20 %. Za loňský rok mají za sebou přes 60 projektů. Důvodem pro zvýšený zájem je nedostatek pracovní síly na trhu, překvalifikovaný personál na relativně jednoduché úkoly, ale také nové technologické možnosti, mimo jiné třeba umělá inteligence.

Aktuálně startup vstupuje na belgický trh. Spolu s tím plánuje přidat jako česká jediná společnost pro automatizaci pro implementaci nástroje Black Line.

„Po stránce byznysu to pro nás vypadá lépe, než jsme čekali. Jsme teď orientovaní na růst a uspokojování potřeb klientů,“ zakončuje pro CEO Michal Klodner.

innovation path

Innovation path je startup, který usnadňuje cestu automatizace a digitalizace firem. Momentálně spolupracují s globálními průkopníky v oblasti robotické procesní automatizace a umělé inteligence jako jsou Rossum nebo Microsoft.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1