ČMIS spouští novou službu zálohování a obnovy dat už do 15 minut

DomůKyberbezpečnost

ČMIS spouští novou službu zálohování a obnovy dat už do 15 minut

Ransomware útoky jsou stále častější, přitom před nimi neexistuje stoprocentní ochrana. Podle letošního reportu Data Protection Trends došlo v 93 % případech napadení zároveň o pokus zničit zálohovaná data.

Trojský kůň Loda RAT útočí na Android
Malware ViperSoftX ukradl kryptoměny za více než 2,5 milionu Kč
Pro minimalizaci škod je třeba kyber útok vyřešit v řádu hodin
Úřad pro kybernetickou bezpečnost varoval před výrobky firem Huawei a ZTE

Ransomware útoky jsou stále častější, přitom před nimi neexistuje stoprocentní ochrana. Podle letošního reportu Data Protection Trends došlo v 93 % případech napadení zároveň o pokus zničit zálohovaná data.

Přitom pouhým 13 % společností se podařilo data obnovit. Technologická společnost ČMIS v reakci na tento vzestupný trend spouští novou službu Backup and Disaster Recovery. Podobných útoků proběhnou na světě ročně až stovky milionů a stojí firmy desítky miliard dolarů. Právě proto, že stoprocentní ochrana proti nim není možná, ČMIS je schopen zajistit obnovení dat ze zálohy už do 15 minut, a tím zabránit narušení provozu IT infrastruktury firmy.

Mezi klienty, kteří už službu využívají, je například pojišťovací makléřská skupina Respect. Konzultačních služeb společnosti už využila také Student Agency, která díky tomu ušetřila 25 % zálohovacích kapacit.

„V době, kdy se ransomware útoky neustále stupňují, by měla myslet na ochranu každá firma. Spuštění nové služby je částečně reakcí na tento zhoršující se stav. Byznys mnoha našich klientů z řad logistických či e-commerce firem závisí na nepřetržitém provozu. Naším úkolem je zajistit, že potenciální výpadky zůstanou co nejkratší. V případě, že se klient rozhodne zálohovat svá data přímo u nás, jsme tak schopni zaručit jejich obnovení do 15 minut, což je velmi krátký čas,“ vysvětluje generální ředitel ČMIS Václav Svátek.

Jedním z klientů, kteří službu už využívají, je i společnost Respect, a. s., působící v oblasti pojišťovnictví, pro kterou ČMIS zálohuje 40 TB dat na 120 serverech. „Zálohování do druhé bezpečné lokality ČMIS datového centra a poradenství v oblasti Veeam Backup a Disaster recovery nám pomohly splnit náročné požadavky na garanci spolehlivého a rychlého obnovení našich systémů,“ říká Josef Blažek, director of IT ve společnosti Respect. Se zálohováním ale ČMIS pomohl například i společnosti Student Agency, které se díky konzultacím podařilo ušetřit 25 % potřebné zálohovací kapacity a zkrátit délku zálohovacího okna o několik hodin.

„Doby, kdy firmy potřebovaly k dosažení vysokého standardu bezpečnosti celé jedno oddělení, drahé licencované programy nebo konzultace nadnárodních společností, jsou naštěstí již definitivně pryč. Bezpečnou zálohu dat lze totiž zajistit jako službu pro firmy prakticky všech velikostí. Ve ČMIS spoléháme na Veeam Cloud Connect, který k zálohování používá zhruba 80 % firem po celém světě, a zajišťuje tak spolehlivou kompatibilitu. Data si klient může nechat zálohovat buďto on-premise, tedy na své IT infrastruktuře, nebo přímo v datacentru ČMIS. Vedle vysoké rychlosti obnovy a snadného nastavení je samozřejmostí 24 hodin denně dostupná podpora,“ dodává Jaroslav Hrdinka, CTO ČMIS.

Zálohování v neproniknutelném trezoru

Datové centrum ČMIS může sloužit k ukládání primárních záloh s možností okamžitého obnovení i pro ukládání záloh s delší dobou obnovy. Navíc díky funkci Hardened Repository je ČMIS schopný klientům zajistit, že se k jejich datům nikdo nedostane, a to ani v teoretickém případě fyzického přístupu k serverům. V případě uložení u klienta „on-premise“ rychlost obnovy záleží na počtu obnovovaných serverů, objemu dat a dalších parametrech prostředí. Konkrétní řešení navrhne ČMIS dle potřeb klienta.

„Pomůžeme klientovi s revizí stávajícího zálohovacího prostředí z hlediska bezpečnosti, spolehlivosti i výkonu zálohování a obnovy. Na rozdíl od konkurence se ale díváme na řešení komplexně. Nespokojíme se s pouhým nastavením softwaru nebo dílčími úpravami v nastavení. Tak dokážeme zaručit, že zákazník o data nepřijde a v případě potřeby budou rychle obnovena. Pokud má klient data přímo v datovém centru ČMIS, garantujeme rychlost obnovy až 1 GB/s, respektive 3,6 TB/hod s možností Instant recovery, tedy okamžitého spuštění systémů,“ popisuje Svátek.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0