ČTÚ spouští měřicí nástroj NetTest

DomůTELCO

ČTÚ spouští měřicí nástroj NetTest

ČTÚ spouští měřicí nástroj NetTest na měření rychlosti služby přístupu k internetu.

Petr Buchbauer se stává novým CEO společnosti Lundegaard
Český fintech hyponamiru.cz sjednal hypotéky za miliardu korun
IT recruitment firma TalentGroup otevírá novou pobočku v Brně
Kvalita poskytovatele připojení je první linií kybernetické ochrany

Český telekomunikační úřad dne 17. 09. 2021 spustil NetTest, nástroj na měření rychlosti služby přístupu k internetu.

Nahradil dříve Úřadem doporučovaný nástroj NetMetr. Nový nástroj NetTest Český telekomunikační úřad přímo provozuje. Spuštění v blízké době doprovodí informační kampaň pro veřejnost, která bude vyzývat spotřebitele, aby dbali o svá práva v oblasti služeb přístupu k internetu – měli povědomí o povinnostech poskytovatelů, měřili a kontrolovali si smluvně deklarovanou rychlost a případně nevyhovující kvalitu služby reklamovali.

NetTest, nástroj pro měření kvality služby přístupu k internetu v podobě skutečně dosahované rychlosti stahování (download), vkládání (upload) a doby odezvy (ping), najdete na této adrese. Výhodou nástroje NetTest je možnost tzv. certifikovaného měření, které plně automaticky provede celý proces s výsledkem v podobě PDF dokumentu, který můžete použít pro případnou reklamaci u poskytovatele služby.

Domníváme se, že právě certifikované měření významně usnadní běžným uživatelům případnou reklamaci, protože odpadnou starosti s tím, jak výsledek uložit a mít tak pro poskytovatele služby potřebný doklad,“ uvedla Hana Továrková, předsedkyně Rady ČTÚ.

Jak správně měřit

Dejte si pozor, aby na pozadí neběžela žádná další aplikace vyu­žívající připojení, a že je po dobu měření k internetu připojen pouze váš počítač, a to pomocí kabelu, ni­koliv prostřednictvím Wi-Fi. Dále byste měli mít nejnovější aktuali­zovanou verzi operačního systému a webového prohlížeče. Mějte na paměti, že nejen výkon vašeho počítače, ale i operační systém má zásadní vliv na naměřené hodnoty skutečné rychlosti.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0