ICT 2022: růst kvantových počítačů, digitálních dvojčat a technologií v automobilech

DomůKomentáře

ICT 2022: růst kvantových počítačů, digitálních dvojčat a technologií v automobilech

Expert Dellu očekává v roce 2022 výrazný rozvoj kvantových počítačů, digitálních dvojčat a technologií v automobilech.

Dell: 82 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} firem se domnívá, že jejich ochrana dat nebude v budoucnu stačit
Dell představuje nový 24palcový dotykový monitor pro hybridní práci
Dell uvedl novou rodinu notebooků Inspiron
Dell uvádí bezpečnostní nástroje Managed Detection and Response Pro Plus

Dostupnější technologie kvantových počítačů, ještě výraznější prolínání techniky a IT v automobilovém průmyslu a větší rozšíření modelů digitálních dvojčat v podnikovém prostředí – to jsou tři aktuální trendy, které podle experta společnosti Dell Johna Roese výrazně ovlivní IT průmysl v roce 2022 a dalších letech.

Hybridní kvantové počítače budou dostupnější pro univerzity a výzkumníky

Expert Dellu očekává, že v letošním roce dospěje IT odvětví ke konsensu, že budoucí kvantové systémy budou mít podobu hybridního kvantového počítače – jeho kvantový procesor (QPU) bude představovat specializovanou jednotku, jakýsi akcelerátor pro specifické kvantové výpočty a funkce. QPU pak bude obklopen konvenčními výpočetními systémy pro předzpracování dat, běh celého procesu a interpretaci výstupů QPU.

Kvantové simulace, které budou využívat konvenční výpočetní techniku, budou podle odborníka nákladově efektivnější a stanou se v dalších letech dostupným způsobem, jak široce zpřístupnit kvantové systémy univerzitám, týmům datových vědců a výzkumníkům.

Automobilový průmysl se dále posune směrem k IT a datové analytice

V oboru automotive dnes vidíme posun od spalovacích motorů k elektrifikovaným vozidlům, což vede k radikálnímu zjednodušení dodavatelského řetězce. Zároveň ale dochází k širší proměně, která se podle názoru Johna Roese v roce 2022 prohloubí: automobilový průmysl se více zaměří na zpracování dat od infotainmentu v autech přes bezpečnost až po přelomové inovace, jako je využívání automobilu formou služby (CaaS – Car-as-a-Service) nebo doručování zásilek vozidly bez řidiče. Automobilový průmysl tak bude následovat jiná odvětví, která jsou ve využívání dat a datové analytice napřed – jako jsou telekomunikace nebo maloobchod. Tento trend přinese nejen vyšší využívání informačních technologií v automotive, ale bude znamenat skutečnou digitální transformaci odvětví.

Koncept digitálních dvojčat se rozšíří napříč odvětvími a firmami

Koncept digitálních dvojčat do budoucna umožní firmám ušetřit prostředky ve vývoji díky počítačovým simulacím, analytickým a prediktivním modelům. Zatím je to ale stále technologie v počátcích vývoje a jen s ojedinělými reálnými aplikacemi ve výrobě. V příštích letech podle Johna Roese vzniknou standardizované rámce, řešení a platformy, které usnadní tvorbu a užívání digitálních dvojčat a praktické nasazení tohoto konceptu ve firmách se zjednoduší. Urychlená standardizace a širší dostupnost technologických řešení také přinese snížení investičních a implementačních nákladů pro firmy.

Koncept digitálních dvojčat se do budoucna stane klíčovou složkou Digitální transformace 3.0, která přinese ještě těsnější propojení reálného světa s jeho datovým modelem a umožní realistické simulace pro více odvětví a firem než dnes.

John Roese

John Roese je globálním technologickým ředitelem společnosti Dell Technologies. Je zodpovědný za technologickou strategii společnosti a za podporu inovací. Jeho úkolem je udržovat společnost Dell Technologies na špičce v oblasti průkopnických technologií. Zásadně se podílel na prosazování trendů jako IT – Cloud, Big Data a Trusted IT. John Roese je technologickým vizionářem, publikujícím autorem a držitelem více než 20 přihlášených a udělených patentů.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0