Internetový prodej v USA na Black Friday dosáhl rekordních 9,2 miliardy USD

DomůByznys

Internetový prodej v USA na Black Friday dosáhl rekordních 9,2 miliardy USD

Tržby na internetu ve Spojených státech o letošní slevové akci Black Friday patrně dosáhly rekordu.

Obchodování na sociálních sítích může z 42 miliard USD do roku 2025 růst na 1,2 bilionu dolarů
Tržby Allegra v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o 15,1 %
E-commerce v ČR: V roce 2020 dosáhla hodnota online prodeje 196 miliard Kč
Alza.cz vylepšuje podmínky vratek pro firemní zákazníky

Tržby na internetu ve Spojených státech o letošní slevové akci Black Friday patrně dosáhly rekordu. Společnost Adobe Analytics odhaduje, že zákazníci v pátek na internetu utratili devět až 9,2 miliardy dolarů (až 215,5 miliardy Kč), což mírně překonává její původní prognózu. Informovala o tom agentura Reuters.

Adobe Analytics internetový obchod vyhodnocuje sledováním transakcí na webových stránkách. Má přístup k údajům o nákupech u 85 procent ze 100 největších amerických internetových prodejců. Analýza zahrnuje více než jeden bilion návštěv webových stránek maloobchodů. Podnik spadá pod softwarovou společnost Adobe.

„Poptávka po nakupování přes internet zůstává i nadále silná, Black Friday v on-line tržbách poprvé překročí hranici devíti miliard dolarů. Spotřebitelé si začínají vážit snadného a pohodlného nakupování z domova,“ uvedl analytik Vivek Pandya z Adobe Digital Insights. „Po dvou letech, kdy mnoho lidí zůstalo doma kvůli obavám z pandemie, se někteří zákazníci na Black Friday vracejí do kamenných obchodů,“ dodal.

Za pětidenní slevovou akci nazvanou Cyber Week, která trvá ode Dne díkuvzdání, tedy od čtvrtka, do pondělí, Adobe Analytics očekává internetové tržby 34,8 miliardy dolarů. To by v porovnání s minulým rokem znamenalo nárůst o 2,8 procenta.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0