Itálie: Varování před útokem hackerů na zařízení se systémem VMware ESXi

DomůKyberbezpečnost

Itálie: Varování před útokem hackerů na zařízení se systémem VMware ESXi

Tisíce počítačových serverů po celém světě se staly terčem hackerského útoku vyděračským softwarem (ransomware).

Kaspersky: Nemocnice jsou v pandemii svolnější platit výpalné
Počet kyberútoků na nemocnice vzrostl za dva měsíce o 45 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}
APT útok: Skupina hackerů špehovala středoasijské firmy a státní instituci
Odhalení skupiny FamousSparrow, která sleduje vlády a soukromé firmy

Tisíce počítačových serverů po celém světě se staly terčem hackerského útoku vyděračským softwarem (ransomware). S odvoláním na varování italské Národní agentury pro kybernetickou bezpečnost (ACN) o tom informovala agentura ANSA.

Terčem útoku jsou podle ACN zařízení s operačním systémem VMware ESXi. Slabé místo už jeho výrobce dříve opravil, někteří uživatelé si ale systém neaktualizovali. K tomuto kroku je ACN vyzývá.

Jako první útoky během víkendu zaznamenala Francie. Z dalších evropských zemí ANSA zmiňuje Itálii a Finsko. Zasažena byla i zařízení ve Spojených státech a Kanadě. Šéf ACN Roberto Baldoni útok označil za masivní.

V Itálii byly postiženy pravděpodobně desítky organizací. Mnoho dalších tým z ACN varoval, aby přijaly nezbytná opatření a vyhnuly se zablokování svých systémů.

Tisíce italských zákazníků společnosti Telecom Italia v průběhu dneška hlásilo problémy s připojením k internetu. Nepředpokládá se ale, že tyto dvě události spolu souvisí, napsala agentura Reuters.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0