John Sirianni novým CEO Tropic Square ze skupiny SatoshiLabs

DomůLidé

John Sirianni novým CEO Tropic Square ze skupiny SatoshiLabs

Česká společnost Tropic Square, vyvíjející auditovatelný čip, má nového CEO Johna Sirianniho.

Fond eMan Innovations rozšiřuje investiční portfolio o chytré domy
V Česku řádí malware, který pomáhá spywaru útočit na hesla
Eset investuje 200 milionů do vývoje
Anytime carsharing testuje provoz vodíkového pohonu aut

Česká společnost Tropic Square, která vyvíjí transparentní a auditovatelný čip, má nového CEO. Stává se jím John Sirianni, který má dvacet let zkušeností v odvětví polovodičů a kybernetické bezpečnosti.

I díky svým odborným znalostem má Sirianni pomoci Tropic Square se škálováním byznysu do globálního měřítka. Sirianni v minulosti působil jako konzultant v oblasti vestavěných bezpečnostních systémů, strategického škálování byznysu a vedl několik mezinárodních firem v oblasti deeptech. Taktéž pracoval na řídících pozicích pro řadu vůdčích firem v oboru, mimo jiné také pro Intel v Silicon Valley.

„Tropic Square vytvořil unikátní řešení, které umožňuje komukoli ověřit zabezpečení hardwaru. Teď nastal čas zpřístupnit tento čip designerům zařízení, která vyžadují vysokou míru zabezpečení. Jde totiž o víc než o zabezpečení hardwarových kryptopeněženek. Využití má i pro zařízení AI-IoT, herní zařízení, autonomní systémy, platební systémy M2M, pokročilé hardwarové autentizátory a mnoho dalšího. S rychlou adopcí nových technologií, včetně AI, Tropic Square přináší nutné řešení pro posílení hardwarové bezpečnosti, a to skrze transparentnost a auditovatelnost. To jsou hodnoty, na kterých stavíme,“ říká John Sirianni.

V letošním roce Tropic Square čeká tape-out TROPIC01, transparentního a auditovatelného zabezpečeného koprocesoru (pozn. specializovaný procesor, který rozšiřuje funkce primárního procesoru). Pod vedením Sirianniho tým uvede svůj pokročilý kryptografický koprocesorový čip TROPIC01 na širší trh. Cílem je uspokojit rostoucí poptávku po bezpečných hardwarových zařízeních. Jako první se objeví v kryptoměnové peněžence Trezor. Je však určený pro výrazně širší škálu hardwarových produktů.

„Jsem rád, že Johna zaujalo, co děláme a jaké úkoly před námi stojí. Dosud jsme se hlavně zaměřovali na vývoj čipu a nyní je čas pokročit a nabídnout naše řešení světu. Těším se na spolupráci se zákazníky a na to, že jim ukážeme bezpečnou alternativu, která tu doteď nebyla. Místo rychlejšího koně jim zkrátka nabídneme auto. Uvedení našeho prvního čipu na trh poskytne cennou zpětnou vazbu, a my tak budeme mít možnost naše produkty dále upravovat dle potřeb trhu“ říká Jan Pleskač, CTO Tropic Square.

Zdroj: Tropic Square

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0