Kladenská POLDI bude dražena elektronicky na OKdražby.cz

DomůKyberbezpečnost

Kladenská POLDI bude dražena elektronicky na OKdražby.cz

Dne 16. listopadu 2018 se uskuteční na dražebním portále OKdražby.cz insolvenční dražba areálu kladenských hutí POLDI. Vyvolávací cena je stanovena na 160 mil. Kč.

Analýza DDoS útoků: na české firmy se v dubnu útočilo z Ruska a Thajska
Očekávají se kyberútoky na mobilní peněženky
Portálem Bazoš.cz se šíří podvodné inzeráty, nabízejí nedostatkové grafické karty
Eset inovuje nabídku domácích produktů o funkci LiveGuard a vylepšeným správcem hesel
Jde o první dražbu Poldi Kladno v elektronické podobě, kamenné dražby byly v minulosti 3x zmařeny. Online forma dražby přispívá větší transparentnosti a otevřenosti soutěže, technická platforma potom skýtá bezpečnostní standardy proti narušení dražby.
  • Dalšímu zmaření dražby má zamezit složení jistoty ve výši 90 mil. Kč
  • Vyvolávací cena je stanovena na 160 mil. Kč

Dne 16. listopadu 2018 se uskuteční na dražebním portále OKdražby.cz insolvenční dražba areálu kladenských hutí POLDI. Vyvolávací cena je stanovena na 160 mil. Kč.

Zabránit opětovnému zmaření dražby má dražební jistota ve výši 90 milionů Kč. Zárukou transparentnosti prodeje je také technologické zázemí portálu www.okdrazby.cz , prostřednictvím kterého majetek zpeněžuje řada exekutorů a dražebníků.

„V srpnu letošního roku byla na třetí pokus Poldi vydražena za 256 milionů korun, nicméně i tato dražba byla zmařena tím, že vítěz částku nezaplatil. Exekutorský úřad Praha 3 JUDr. Ingrid Švecové proto nyní využil výhody elektronické dražby, které spočívají v anonymitě účastníků, možnosti dražit odkudkoliv ze světa a minimalizace šance na narušení průběhu dražby ze strany účastníků. Průběh dražby je zároveň možné sledovat on-line na portálu i komukoliv z řad veřejnosti.“ informoval ředitel OKdražby.cz Ing. Petr Sefzig.

Předmětem dražby jsou majetkové podstaty společností POLDI s.r.o. a POLDI TRADE a.s. Firmy byly poprvé vydraženy letos v dubnu za 261 milionů, vítězná firma Compagnia del mediterraneo Steel založená krátce před dražbou ale včas nezaplatila. Podobná situace se opakovala v červnové dražbě, ve které uspěla společnost Warhols Hold. Částku 251 milionů ve stanovené lhůtě ale vítěz také neuhradil, uvedl server idnes.cz. V srpnu zvítězila v kamenné dražbě společnost Elaria Group, která také nezaplatila. Insolvenční správce AS ZIZLAVSKY v.o.s. proto nastavil nová pravidla, vysokou jistinu a využil elektronický způsob dražby portálu OK dražby.

Zdroj: Okdražby.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0