Konica Minolta umožňuje propojit datové schránky s nástroji M-Files

DomůSoftware

Konica Minolta umožňuje propojit datové schránky s nástroji M-Files

Inovace Konica Minolta umožňuje propojit datové schránky se systémy pro správu digitálních dokumentů M-Files a zefektivnit tím jejich zpracování.

Průzkum: 62 % firem používá každý den tři i více aplikací pro videokonference
Kyber podvody v Česku lákají na falešné investice nebo potravinové doplňky
Firmy v Česku během koronakrize investují do 3D tisku
ESET: Aktuálně je největší hrozbou spyware zaměřený na krádeže hesel z prohlížečů

Automatické stahování dokumentů, vyšší zabezpečení, přiřazování práv uživatelům nebo kontrola vyřízení agendy.

Inovace Konica Minolta umožňuje propojit datové schránky se systémy pro správu digitálních dokumentů M-Files a zefektivnit tím jejich zpracování. Novou technologii vyvinuli čeští programátoři Konica Minolta přímo na míru požadavkům a legislativním podmínkám českého trhu.

„Reagujeme na změny související s využíváním datových schránek, které se od letošního roku stalo pro podnikatele povinností. Nová funkce umožní například automatické stahování zpráv z datových schránek přímo do M-Files. Naši zákazníci se tak nemusejí obávat, že jim důležitý dokument unikne nebo že zůstane nevyřízený. V M-Files si mohou nastavit přístupy, zodpovědnost či kontrolu vyřízení dané agendy, aniž by museli dávat přístupy k samotné datové schránce desítkám zaměstnanců,“ řekl Petr Atanasčev, ředitel produktového marketingu Konica Minolta Business Solutions Czech.

Typickým příkladem využití je podle Konica Minolta pokuta za rychlost, která přijde do datové schránky. Zodpovědná osoba ji společně s termínem vyřízení přiřadí v rámci M-Files manažerovi správy vozového parku, který ji prověří a sjedná nápravu. Zjistí například, který zaměstnanec překročil povolenou rychlost, a zajistí uhrazení pokuty. Systém zároveň automaticky hlídá vyřízení dokumentů, upozorňuje například na blížící se termín splatnosti a pomáhá předcházet upomínkám či sankcím z prodlení.

Konica Minolta upozorňuje na násobný nárůst komunikace prostřednictvím datových schránek, která zahrnuje rozličnou agendu a vyžaduje zapoje ní mnoha zaměstnanců. „Doposud měl k datové schránce ve firmě nejčastěji přístup jen jednatel a finanční ředitel. Nešvarem současnosti se stalo rozdávat přístupy kolegům jako na běžícím pásu, jen aby se rostoucí agenda stihla vyřídit. S tím ale vznikají problémy se zastupitelností zaměstnanců, nedostatečnou evidencí aktivit a potřebou manuálního stahování a zpracování,“ upozornil P. Atanasčev.

S využitím nového nástroje pro datové schránky od Konica Minolta jsou všechny příchozí zprávy automaticky staženy do M-Files a přiřazeny zodpovědným osobám. Ty si pak mohou zobrazovat příslušné dokumenty odkudkoli, například i na mobilním telefonu. V M-Files jsou dokumenty také archivovány, čímž odpadají potenciální nepříjemnosti spojené s automatickým mazáním v datových schránkách po 90 dnech.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0