Martina Hájka v čele Livesportu nahradí šéf pojišťovací služby Rixo Krbec

DomůLidé

Martina Hájka v čele Livesportu nahradí šéf pojišťovací služby Rixo Krbec

Livesport už nebude řídit jeho zakladatel Martin Hájek. Nahradí ho šéf pojišťovací služby Rixo.

Novým CFO společnosti FinGO se stal Petr Hýža
Mall Group nově povede Jakub Střeštík
Andrea C. Johnson pomůže z pozice CIO s digitální transformací v Pipedrive
Miroslav Bula viceprezidentem odpovědným za provoz sítí Vodafone

Livesport už nebude řídit jeho zakladatel Martin Hájek. Nahradí ho šéf pojišťovací služby Rixo.

Od 1. ledna bude mít Livesport nového šéfa. Pavel Krbec nahradí Martina Hájka a Patrika Dzurendu, kteří se přesouvají do představenstva.

Martin Hájek založil Livesport s Jiřím Marešem před šestnácti lety. Českou technologickou firmu dovedl mezi největší světové hráče v poskytování sportovních informací, má za sebou rekordní hospodářské výsledky a teď sáhl k významnému kroku, který ovlivní další směřování Livesportu.

Společně s Patrikem Dzurendou, s nímž firmu v roli takzvaných co-CEOs dosud exekutivně řídil, se totiž přesouvají do představenstva. Nového výkonného ředitele našli v pojišťovací službě Rixo, odkud přichází Pavel Krbec.

Do nové role se dosavadní generální ředitel Rixa postaví od 1. ledna příštího roku. Poprvé tak bude Livesport exekutivně řídit někdo jiný než jeho zakladatel a většinový majitel. Pod vedením Martina Hájka a jeho kolegů se stala z Livesportu světová jednička v poskytování rychlého sportovního zpravodajství, kterou využívá využívá více než 100 milionů uživatelů z celého světa.

V loňském roce firma utržila rekordní více než tři miliardy korun a v čistém vydělala 1,3 miliardy. Celý Livesport má dnes mít hodnotu 20 miliard korun. Sám Hájek v něm drží 85{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} podíl, spoluzakladatel Jiří Mareš zbylých patnáct procent.

„V zájmu dalšího rozvoje firmy nastal čas předat exekutivní funkci a soustředit se na roli akcionáře,“ vysvětluje své rozhodnutí opustit řídící pozici co-CEO Livesportu Martin Hájek. „Od příštího roku se budu věnovat strategii a rozvoji celé skupiny firem a investic. Z řídící funkce odcházím k 1. lednu 2023, kdy spolu s druhým co-CEO Patrikem Dzurendou předáme řízení Livesportu Pavlu Krbcovi. Věřím, že Livesport s jeho příchodem výrazně posílí a naše podnikání získá nové impulzy,“ dodává.

Zdroj: CC.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1