Software house eMan získal certifikaci TISAX

DomůSoftware

Software house eMan získal certifikaci TISAX

Softwarová společnost eMan získala certifikaci TISAX.

Softwarový dům eMan dosáhl obratu ve výši 259,3 milionu korun
eMan investicí do Hardwaria vstupuje do IoT. Tržby firmy vzrostly na 224 milionů Kč
eMan v obratu přesáhl 175 milionů korun, akcie vzrostly o třetinu
eMan vyvinul aplikaci ABB pro správu robotů

Pražský softwarový dům eMan obdržel jako jedna z hrstky tuzemských firem certifikaci TISAX. Systém TISAX je mezinárodně uznáván výrobci a dodavateli v automobilovém průmyslu.

Zajišťuje vzájemnou výměnu a mechanismus hodnocení bezpečnosti informací napříč dodavatelským řetězcem. 

„Spolupráce se společnostmi v automobilovém průmyslu tvoří důležitou část naší práce. Skutečnost, že eMan prošel přísným hodnocením TISAX, jasně reflektuje naše priority. S rostoucími nároky na kyberbezpečnost jsou právě tyto kroky klíčové,“ informuje CEO společnosti eMan Michal Košek.

„Dennodenně zpracováváme citlivé informace našich klientů. Pokud nejsou tato cenná data účinně chráněna, může při jejich výměně dojít k manipulacím, nebo dokonce ke krádežím obchodních tajemství. Nejvyšší úroveň zabezpečení by tak měla být pro firmy prioritou,“ dodává CTO společnosti eMan Pavel Kalný.

Co je TISAX?

TISAX je akronym Trusted Information Security Assessment Exchange – důvěryhodné hodnocení informační bezpečnosti. Jedná se o mezinárodní standard pro hodnocení a výměnu informací v automotive průmyslu, který vyvinuly německá organizace VDA a sdružení výrobců automobilů v Evropě. V praxi byl tento standard navržen tak, aby umožňoval zajistit odpovídající úroveň bezpečnosti výměny informací. TISAX přináší standardizaci, zajištění kvality a vzájemné uznávání auditů bezpečnosti informací v souladu s normami ISO 27001.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0